Перероблена та оновлена версія біографії Кліффа Бертона «To Live Is To Die» вийде у вересні 2016 року

Перероблена та оновлена версія видання Джоела Макайвера (Joel McIver) «To Live Is To Die – The Life And Death Of Metallica’s Cliff Burton» буде випущена 6 вересня 2016 року видавництвом Jawbone Press. Книга об’ємом 312 сторінок міститиме в собі 8 фото-сторінок. Передмову до книги написав гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett), післямову – бас-гітарист гурту Anthrax Френк Белло (Frank Bello).

Сьогодні гурт Металіка – вже цілком сформовані музиканти, але це не завжди було так. Рання кар’єра гурту характеризується поступовою еволюцією музичного стилю від “гаражного трешу” до більш складних, прогресивних музичних висот. Еволюцією, яку очолював басист гурту Кліфф Бертон (Cliff Burton), що підштовхнув гурт на новий рівень з його рівнем написання пісень і феноменальними навичками бас-гітариста, які пройшли через три альбоми гурту: «Kill ‘Em All», «Ride The Lightning» і, безперечно шедевр – «Master Of Puppets».

Життя Кліффа було коротким, але воно дуже сильно вплинуло на всіх учасників гурту. Смерть Кліффа у віці 24 років в автокатастрофі туристичного автобуса на гірській шведській дорозі була раптовою і шокуючою. Після його смерті Металіка продовжила своє сходження до успіху і визнання, але, за їхніми власними словами, вони ніколи так радикально не змогли змінити свою творчість, як це було зроблено протягом перших чотирьох років їхньої кар’єри.

Культ Бертона зростає з року в рік, багато бас-гітаристів (навіть за рамками стилю heavy metal) визнають його вплив.

«Коли ми гастролювали з Metallica у 2008-09 роках, я читав тоді щойно випущену біографію Кліффа від Джоела Макайвера. Якщо у вас її немає, зробіть собі добру послугу, і придбайте одну з найкращих книг з біографією Кліффа Бертона»

– Робб Флінн (Robb Flynn), Machine Head.