Кліфф Бертон написав один з найважчих рифів Металіки на не налаштованій акустичній гітарі

Басист гурту «Metallica» Кліфф Бертон (Cliff Burton)

Навіть після більш ніж сорока років існування та творчости вокально-інструментального ансамблю «Metallica», «For Whom The Bell Tolls» – третій трек альбому «Ride The Lightning», зберігає свій статус одного з найбільш впізнаваних гімнів для бас-гітари в історії металу. У 2014 році в інтерв’ю журналу «Rolling Stone» гітарист гурту Кірк Гемметт (Kirk Hammett) розповів, що перша по-справжньому важка пісня Металіки з’явилася, як не дивно, за допомогою акустичної гітари басиста гурту Кліффа Бертона (Cliff Burton).

«Кліфф часто грав цей риф у готельному номері, коли ми з ним тусувалися»,

– сказав Кірк.

«Він носив із собою акустичну класичну гітару, яку він розстроював так, щоб можна було гнути струни. Так чи інакше, коли він грав цей риф, я думав: “Це такий дивний, атональний риф, який зовсім не важкий”. Я пам’ятаю, як він грав його для Джеймса [James Hetfield], і Джеймс додав до нього цей акцент, і раптом він змінився. Це такий божевільний риф. До цього дня я думаю: “Як він це написав?”. Коли я чую його зараз, це як: «OK, Cliff’s in the house».

 

 

«Альбом «Ride the Lightning» був першим випадком, коли Кліфф [Бертон] і Кірк [Гемметт] отримали шанс додати до того, що вони робили»,

– сказав барабанщик Ларс Ульріх (Lars Ulrich).

«Вони просто прийшли з іншої школи, особливо Кліфф, який дотримувався набагато більш мелодійного підходу».


Під час студійних сесій для «Ride the Lightning» вплив Кліффа дійсно почав заявляти про себе. За словами продюсера Флеммінга Расмуссена (Flemming Rasmussen), який записував гурт у копенгагенській студії Sweet Silence:

«Ларс і Джеймс були більш-менш відповідальними з точки зору чистого музичного бачення, з художньої точки зору це, мабуть, був би Кліфф».


«Він був більше схожий на соліста, ніж на звичайного басиста»,

– каже Флеммінг.

«Коли я записував його вперше, я випробовував усіляке лайно, щоб він відчував себе комфортно, тому що він більше звик до живого середовища. Зрештою, я поставив його підсилювач в іншій кімнаті, і він грав у головній кімнаті, як на сцені, зі звуком, що виривався з цих колонок. Це було досить дико».


Перед тим, як приєднатися до «Metallica» у 1982 році, Бертон почав грати у каліфорнійському пауер-тріо «Agents of Misfortune». Починаючи з таймінгу 09:50 на відео нижче, можна побачити, як Бертон, взявши участь у місцевому конкурсі Battle of the Bands, грає риф, який дуже нагадує риф з пісні «For Whom the Bell Tolls». З гітарою «Rickenbacker 4001» в руках, Кліфф Бертон явно був зіркою шоу.

«Бас-гітарист був абсолютно епатажним»,

– сказав Ларс Ульріх (Lars Ulrich) про перший раз, коли вони побачили Кліффа Бертона на сцені.

«Ми просто подивилися один на одного і сказали: «Це наш новий басист».