Ларс Ульріх: «Стрімінг – це добре для музики»

Барабанщик гурту «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

Через понад 15 років після початку боротьби проти незаконного розповсюдження музики в електронному форматі (file sharing), барабанщик вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich) схоже змирився із самим фактом наявності цієї самої цифрової музики.

Під час нещодавнього інтерв’ю для програми “The Inquiry” каналу BBC, Ульріх поділився думками щодо того, чи є хорошими потокові сервіси, такі як Spotify і Apple Music, для музикантів. Це суперечливе питання з великою кількістю критичних зауважень з приводу подальшого розвитку музичної індустрії, але Ларс розглядає стрімінг (streaming) як позитивну тенденцію для професійних музикантів. Навіть якщо виплати і не великі.

«Я вважаю, що стрімінг корисний для музики загалом»,

– каже Ульріх.

«Люди сидять там і думають: “Що ж, я не так вже й багато плачу за це”. Але це вибір, зроблений за багатьма критеріями. Це вибір шанувальника, який погоджується стати частиною процесу… це вибір музиканта, який погоджується відкрити доступ до своєї музики на потокових сервісах. Це вибір звукозаписних компаній, які представляють тих чи інших музикантів. П’ятнадцять років тому такого вибору не існувало».


«Стримінг, імовірно, корисний артистам із солідним каталогом»,

– продовжує міркувати барабанщик гурту Металіка.

«Якщо ви подивитеся на плейлисти, які доступні людям на потокових сервісах, то помітите, що популярних музикантів там більше».


Ларс Ульріх стверджує, що сервіси не винні в тому, що нова музика не привертає настільки багато уваги.

«Особисто я мало що там слухаю, тому що справді мало того, що хотілося б слухати. Багато матеріалу, який грається просто в тенденціях поточного року. Це не одкровення, такі як Бітлз (The Beatles), Майлз Девіс (Miles Davis) або Джиммі Хендрікс (Jimi Hendrix), які ніби брали нас усіх нас за руку і вели в абсолютно невідомі, незвідані музичні території».