Кірк Гемметт пояснив свою любов до фільмів жахів

Гітарист гурту «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett)

Гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) розповів, що натхнення та любов до музики у нього з’явилися після того, як він натрапив на колекцію вінілових платівок свого старшого брата, в якій були платівки Джимі Хендрікса і «Led Zeppelin». Крім того, Кірк також захопився фільмами жахів після перегляду фільму «День триффідів» (The Day of the Triffids), який він дивився щоб скоротати час відновлюючись після травми руки.

«Хеві-метал набагато ефективніший, якщо він говорить про злі і темні речі, тому що музика злісна і темна!»,

– розповів Гемметт в інтерв’ю виданню Louder.

«А що ще є злим і темним? Фільми жахів!»

Раніше Гемметт розповідав, як майстер жахів Стівен Кінг (Stephen King) надихнув його на створення одного з фірмових альбомів гурту. На обкладинці альбому «Ride The Lighting», випущеного 1984 року, зображено електричний стілець. Цей дизайн і назва походять від книги Кінга «The Stand», в якій персонаж проголошує, що під час страти на електричному стільці він буде кататися на блискавці (he will ride the lighting). Гемметта одразу ж захопила ця частина книги настільки, що він поділився нею зі своїми товаришами по Металіці й текст Кінга був використаний в іконографії та назві альбому.

Крім того, Гемметт розповів про свою любов до жахів, якій він не міг дочекатися, щоб віддатися після свого першого дитячого досвіду з FrightFind.

«Коли у мене з’явилося трохи вільних коштів приблизно в 1985 році, я знову занурився у справу, і перше, що я зробив, це спустився в місцевий магазин коміксів і купив купу старовинних коміксів жахів»,

– поділився він одного разу. За словами Гемметта, ці колекційні екземпляри займали особливе місце для нього:

«Я брав їх з собою на гастролі, коли їздив у тур і з великим задоволенням читав їх».

Далі музикант розповів про свій зв’язок між написанням текстів, виконанням хеві-метал-музики і захопленням жахами.

«Було приємно усвідомлювати, що я фактично заробив ці гроші, граючи на гітарі і виконуючи свою музику, щоб годувати свою іншу музу, якою був жах. З цього моменту я повернувся на правильний шлях. Я почав купувати комікси жахів, іграшки, реквізит, маски, плакати».

Класичний хоррор має глибокий і стилізований художній підхід, а фільми про монстрів студії Universal побудовані на суворих чорно-білих зображеннях, що підкреслюють сміливість і моторошну атмосферу. Гемметт визнає красу цих історичних внесків:

«Тоді, приблизно в 1989 році, я пам’ятаю, як купив половину аркуша «Нареченої Франкенштейна» (Bride of Frankenstein), саме ту, що в Пібоді (Peabody), і просто дивився на неї і думав: “Боже мій, яка краса. Зображення настільки іконографічні, і це викликає стільки чудових думок в моїй голові».

Цей образ класичного фільму Джеймса Уейла (James Whale) 1935 року з Борисом Карлоффом (Boris Karloff), Коліном Клайвом (Colin Clive) та Ельзою Ланчестер (Elsa Lanchester) у головних ролях, сформував у музиканта любов до фільмів жахів та їхнього стилю. Фільм є продовженням фільму «Франкенштейн» (Frankenstein) 1931 року і розповідає трагічну історію про незрозумілу істоту, яка закохується.

«Це було так надихаюче. І з цього моменту я з головою занурився в кіноафіші. З-поміж усіх речей, які я збираю, саме постери до фільмів означають для мене найбільше й мають для мене найбільше значення, окрім самих фільмів».

Гемметт використовує ці пам’ятні речі жахів як творчий притулок, зосереджуючись на їх виразному стилі, як засобі для створення свого мистецтва.

«Відбувається те, що я сиджу у своїй кімнаті з кіноафішами, де я дуже натхненний і дуже комфортний. Це дуже безпечне місце для мене, творчо, ментально і духовно. Я сиджу там і створюю, і ось який вплив мають ці постери до фільмів на мою особисту творчу музу».

Відповідаючи на питання про свій улюблений фільм жахів, Кірк назвав одну епоху жахів, яка йому дуже близька. Після того, як він спочатку намагався зупинитися на одному фільмі, який прийшов йому в голову, Гемметт поділився:

«Але так, у мене є кілька фільмів, до яких я постійно повертаюся, і це майже виключно класичні фільми жахів. Є щось у цій епосі, що завжди тягне мене назад».

Ця епоха голлівудських жахів включає багато ключових і основоположних фільмів, таких як «Наречена Франкенштейна» (Bride of Frankenstein), «Дракула» (Dracula) і «Мумія» (The Mummy). Гемметт розповів, що бачив ці фільми більше ста разів, називаючи інші фільми, такі як «Носферату» (Nosferatu) і «Загарбники з Марса» (Invaders from Mars), до яких він завжди повертається. Ці класичні фільми жахів були зняті студією Universal Pictures у період між 1930-ми і 1950-ми роками