Дейв Мастейн: «Я давно забив на те, що «Metallica» грає мої пісні»

Дейв Мастейн: «Я давно забив на те, що «Metallica» грає мої пісні»

Під час інтерв’ю для видання Rolling Stone, фронтмен гурту «Megadeth» Дейв Мастейн (Dave Mustaine) вибирав пісні, що стали поворотними в його кар’єрі. І одним із таких треків став «Ride The Lightning»:

«Є такі рифи, які ти чуєш і розумієш, хто їх створив. І я не кажу зараз про те, що написав я. Так, у «Ride The Lightning» і «Leper Messiah», і з першого альбому є певні шматки, які схожі на «Megadeth», тому що ти можеш зробити зі своїм інструментом усе, що завгодно, якщо ним добре володієш. І я вважаю, що вони чудово з цим впоралися.

Я не написав усю музику в «Ride The Lightning». Ларс [Ульріх] (Lars Ulrich) написав інтро, потім наступну частину написав я, і наступну теж я, а потім і ще одну, а потім була його, а наступні три мої, і зрештою… Та хто рахував?

Я давно забив на те, що вони використовують мої пісні. Ви можете зациклюватися на такому лайні або можете відпустити це, й ніщо цього не змінить… У підсумку вийшли дві чудові команди. Ми друзі. Все вже сталося. Бл@, я навіть пробачив Девіда (колишній басист гурту «Megadeth» Девід Еллефсон) (David Ellefson) після того, як він судився зі мною і вимагав $18,5 мільйонів, я можу пробачити всіх тих, хто використовує мої пісні. І якщо чесно, якби не було цієї машини, яку ми придумали – а я кажу, що це зробили МИ – і я вважаю, що вони зробили все як треба. Я дуже пишаюся ними».


Й на останок Мастейн додав:

«Але коли в 1985-му потрібно було випускати «Killing», мені потрібно було йти далі. Весь цей матеріал був у мене в голові, всю цю добірку я просто не встиг показати хлопцям. І ми пішли своїм, дуже простим шляхом. Я не пам’ятаю, хто це сказав конкретно, але це було помічено дуже точно: «Metallica» як «Ramones», а «Megadeth» – це «The Clash». І, можливо, це одні з найкращих слів, що я чув у своєму житті. Я чув і ще одне порівняння: «Metallica» як «Iron Maiden», тоді як «Megadeth» – це «Led Zeppelin», і подумав: “А цей варіант теж виглядає непогано”. І такі порівняння тому, що ми більш заморочені та складні, ніж вони».