Пісня «The Unforgiven» гурту Металіка, що виконана мовою інуктитут. Відео

Канадська співачка і авторка пісень на ім'я Елісапі (Elisapie)

Канадська співачка і авторка пісень на ім’я Елісапі (Elisapie) випустила відеокліп на пісню з назвою «Isumagijunnaitaungituq». Ця пісня є кавер-версією пісні «The Unforgiven» вокально-інструментального ансамблю «Metallica». Пісня виконана мовою інуктитут (Inuktitut language).

Elisapie – музикантка, телеведуча і режисер-документаліст з інуїтської громади Саллуіт (Inuit community of Salluit) на півночі Квебеку (Northern Quebec), більш ніж за 1000 миль на північ від Монреаля (Montreal). Її майбутній альбом «Inuktitut» містить кавер-версії пісень гуртів «Metallica», «Led Zeppelin», «Pink Floyd», «Queen», «The Rolling Stones» та інших. Кожна пісня супроводжується особистою історією.


«Коли я була підлітком, я хотіла лише тусуватися з хлопцями з мого села»,

– розповідає Elisapie.

«Ми всі ходили до мого старшого двоюрідного брата і курили траву, слухаючи Металіку. Музика гурту дозволяла нам зануритися в темряву наших розбитих душ і відчути себе там добре. Це було так, ніби нам казали, що сумувати – це нормально».


«Коли мені було 14 років, я подала заявку на роботу в TNI, першу інуїтську телерадіокомпанію, і я була в захваті, коли мене обрали на цю посаду. Чесно кажучи, я була єдиною людиною, яка подала заявку, але все одно! Всі на станції мріяли про велике, і вони надіслали запит на інтерв’ю з «Metallica». Гурт настільки любили в Salluit, що ми повинні були спробувати».


«Металіка погодилася на два інтерв’ю під час свого туру в Квебеку, і TNI обрали саме їх. Старший продюсер каналу дозволив мені вести інтерв’ю. І є велика ймовірність, що це було найгірше інтерв’ю, яке Кірк Гемметт [Kirk Hammett] коли-небудь давав “журналісту”.

Він, мабуть, був дуже збентежений, коли вийшов на зв’язок і побачив 15-річну, надто схвильовану дівчинку, яка ставила запитання, що не мали жодного сенсу. Але в очах моїх хлопців я була найкрутішою, і це головне».

 

Elisapie – Isumagijunnaitaungituq (The Unforgiven) (Metallica cover):

 

Реліз альбому «Inuktitut» співачки Elisapie відбудеться 15 вересня 2023 року на лейблі Bonsound, а передзамовлення на нього доступне вже зараз. З датами туру можна ознайомитися на сайті Elisapie.

Сет-лист майбутнього альбому «Inuktitut»:

  1. Isumagijunnaitaungituq (The Unforgiven) [Metallica]
  2. Sinnatuumait (Dreams) [Fleetwood Mac]
  3. Taimangalimaaq (Time After Time) [Cindi Lauper]
  4. Qimatsilunga (I Want to Break Free) [Queen]
  5. Qaisimalaurittuq (Wish You Were Here) feat. the Westerlies [Pink Floyd]
  6. Californiamut (Going to California) [Led Zeppelin]
  7. Uummati Attanarsimat (Heart of Glass) [Blondie]
  8. Inuuniaravit (Born to Be Alive) [Patrick Hernandez]
  9. Taimaa Qimatsiniungimat (Hey, That’s No Way to Say Goodbye) [Leonard Cohen]
  10. Qimmijuat (Wild Horses) [The Rolling Stones]