Гурт «Metallica» проти шведських сталеварів

Гурт «Metallica» продовжує боротися з будь-якими зазіханнями (реальними і уявними) на свою торговельну марку. Раніше команді вже довелося відстоювати свої права на назву у косметичної фірми, що випустила губну помаду “Metallica” та виробником шин, який викинув на ринок товар під таким же лейблом. Новий головний біль – інтернет-домен metallica.st, що належить Шведському союзу сталеливарників.

Запит юристів Металіки приніс несподівані результати: доменне ім’я зареєстровано на компанію Fоrvaltnings AB Metallica, що є дочірнім підприємством Спілки сталеварів. Цікаво, що права на адміністрування домену .st належать маленькій державі Сан-Томе в Африці, але їхні сервери розкидані по всьому світу і координуються адміністраторами різних країн, включно зі Швецією.

За словами представника шведського провайдера Bahnhof містера Йона Карлунга, юристам Металіки буде надзвичайно складно довести свої права на доменне ім’я metallica.st.

«Не можна стверджувати, що це доменне ім’я було вкрадене, так само як і не можна стверджувати, що Спілка сталеливарників завдає якоїсь шкоди репутації гурту,

– каже Карлунг. –

Але ми все ж спробуємо якимось чином залагодити цей конфлікт».

Реакція Шведського союзу сталеливарників поки що невідома, але що стосується вокально-інструментального ансамблю «Metallica», то вони стоять на смерть, погрожуючи передати справу до суду, якщо шведи не відмовляться від використання спірного доменного імені.