Гітарист Металіки Кірк Гемметт: «Я почувався аутсайдером»

Гітарист гурту «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett)

Гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт не лише музикант одного з найлегендарніших гуртів, а й ототожнюється і як представник жанру жахів. Нагадаю, що Кірк два роки проводив власний фестиваль жахів «Fear FestEvil», а також написав книжку про свою велику колекцію пам’ятних речей.

Молодий Гемметт ріс у Сан-Франциско і відчував особливу симпатію до чудовиська Франкенштейна. Стосунки молодого Кірка з батьком були не найкращими, можливо, звідси і любов Гемметта до темної сторони, викликана бурхливими спогадами дитинства.

«Вірите чи ні, але я був абсолютно замкнутою людиною»,

– розповів гітарист в інтерв’ю виданню Collectors Weekly.

«Люди бачать мене на сцені, бачать, що я, не моргнувши оком, виходжу перед аудиторією в 50 тисяч чоловік, але я просто звик до такого. Через мою сімейну історію я завжди почувався аутсайдером. Я був дуже сором’язливим, а як дитина – тихим і уважним. У мене були проблеми в багатьох ситуаціях, я почувався монстром. Багато речей, які бачив на екрані, переживаючи за монстрів, були і в моєму житті».

В інтерв’ю для радіостанції The Pulse Of Radio Кірк Гемметт розповідав, що він дуже серйозно ставиться до своєї любові до жанру жахів:

«Мені подобається думати про себе як про людину, що має справжню пристрасть до таких речей і добре обізнана в цьому. Ви знаєте, мені подобається думати, що я історик фільмів жахів. Хочеться вірити, що я – особистість, яка насправді розуміється на подібних речах. Я справді люблю все це».

Також Гемметт розповів, навіщо він поставив слово “Von” у своєму імені, коли відбуваються заходи, пов’язані з горор-тематикою. За словами музиканта, це зроблено для того, щоб розділити захоплення Кірка Гемметта з основною діяльністю Металіки:

«Я намагаюся тримати їх окремо – кар’єру музиканта і кар’єру в хоррор-жанрі. Дійсно важливо, адже це абсолютно різні речі, навіть якщо дві головні пристрасті в моєму житті – жахи і музика – я все ще відчуваю необхідність розділяти їх. Просто з поваги до моїх друзів по групі».

Кірк Гемметт просував свою диявольську колекцію на торішньому фестивалі «Comic-Con International» у Сан-Дієго. Двічі Кірк проводив хорор-фестиваль «Fear FestEvil» із запрошенням багатьох представників рок-сцени, любителів жанру жахів, а також людей зі світу кіно. Щороку розробляється сценарій конвенції, різноманітні інтерв’ю і, звісно, виступ музикантів із різних колективів на одній сцені. Також Гемметт представляє свою особисту колекцію предметів, пов’язаних із хорор-темою. Це і статуї, і маски, і голови, і фігурки, і плакати з постерами класичних фільмів жахів. Якщо ви фанат фільмів жахів, крові та зомбі, тоді вам до Кірка фон Гемметта.