Кірк Гемметт: «Дейв Мастейн змінився після ювілейних концертів Металіки»

Кірк Гемметт: Дейв Мастейн змінився після ювілейних концертів Металіки

У нещодавньому інтерв’ю для подкасту «Let There Be Talk» гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) пригадав про ювілейні концерти гурту та про те, як вони змінили стосунки з Дейвом Мастейном (Dave Mustaine):

«Це було дуже, дуже, дуже круто. Це, напевно, одні з наших найкращих вражень від усіх ювілеїв, що в нас були.

Вийшло дещо дивно. Коли ми запросили Рон МакҐовні (Ron McGovney) (перший басист гурту Металіка) та Дейва Мастейна на ці шоу, щось трапилося… І це справді значно покращило наші стосунки з цими хлопцями, особливо з Мастейном. Після цих концертів усе ставлення Дейва до нас просто, чорт забирай, змінилося… Щось сталося і наші стосунки з ним просто повністю змінилися і стали набагато кращими.

Я думаю, що це пов’язано з тим, що він для себе закрив питання, вийшовши на одну сцену і граючи з нами. І я пам’ятаю, моїм підходом було щось із серії: “Дейв, грай, що хочеш, чувак”. Якщо ти хочеш узяти всі кляті соло, я гратиму на ритм-гітарі. Для мене в цьому не було нічого страшного. І я пам’ятаю, як він дивився на мене, говорив… Він просто подивився на мене і відповів: “Добре”. Але я можу точно сказати, що цього він зовсім не очікував від мене почути.

Коли ми вже грали, я пам’ятаю, як стояв поруч із ним, підіймався до нього, він рвав соло на шматки, поки я грав, і це був важливий момент для нас обох. І раптово вся ця херня, всі ці довбані погані флюїди, весь цей розкол, всі ці розмови про лайно вже ні хріна не мали значення – це, блін, просто більше вже не мало значення. І в результаті ми всі залишилися друзями. З цього моменту ми замутили тур «Big Four» (за участю гуртів Metallica, Megadeth, Slayer і Anthrax), і це було чудово, оскільки всі ми були немов пов’язані один з одним. І це дійсно затвердило і показало всіх нас як людей, які просто люблять цю кляту музику, у яких є пристрасть до її виконання, і які демонструють цю пристрасть скрізь, де б ми не виступали!»