Ларс Ульріх: «Часто легше грати швидко, ніж повільно»

Барабанщик гурту «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

У нещодавньому інтерв’ю для видання “Consequence” барабанщик вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich) розповів, що пишається здатністю грати те, чого вимагає пісня, додавши, що талановитий барабанщик буде грати те, що найкраще підходить для пісні і може грати просто, навіть якщо він здатний на більше, коли це необхідно.

«Часто легше грати швидко, ніж повільно»,

– пояснив Ульріх.

«Або легше сісти і зрозуміти, як зіграти 600 нот у гітарному соло, ніж зіграти 20, які звучать смачно. Ви можете вивчити 600 нот з книги, але набагато важче навчитися, як [Ерік] Клептон, [Джимі] Хендрікс або [Річі] Блекмор, деякі з цих хлопців вплітають і виплутуються з часових сигнатур. Це не те, що так просто записати. Це більше відчуття, а відчуття не так легко описати в книзі, як вміння.

Я говорив протягом багатьох років, що такі люди, як Філ Радд з [«AC/DC»], Чарлі Воттс з [«The Rolling Stones»] або Клайв Берр з «Iron Maiden», хлопці, які [відомі] свінгом і чванливістю, є такими ж рівними або навіть більш важливими».


Ларс підсумував:

«Думаю, для мене важливіше приземлитися там, де потрібно пісні, ніж “подивіться, що я можу зробити з парадидлами [paradiddles], які стоять у мене на голові і звисають зі стелі” або щось подібне».


Останні коментарі Ларса з’явилися більш ніж через два роки після того, як він розповів фан-клубу «Metallica» в журналі «So What!», що його більше не турбує критика людей щодо його здібностей до гри на барабанах. Тоді музикант, який народився в Данії, сказав:

«На відміну від минулих років, я практично не читаю інтерв’ю, які дають інші хлопці [в Металіці]. 20 або 30 років тому ми всі сиділи і, блядь, читали кожну сторінку Kerrang! і кожну сторінку журналу Circus, щоб дізнатися, що говорить той чи інший, що говорять інші учасники групи, що Джеймс [Гетфілд, гітарист/вокаліст гурту «Metallica»] говорить про те чи інше. Зараз нічого цього немає. Я також не читаю, що люди говорять про Металіку».


«Я скажу, що іноді, раз на півроку або щось подібне, буває весело переглянути розділ тролінгу, просто через смішність всього цього, але це не те, що я роблю регулярно»,

– поділився Ларс Ульріх.

«20 років тому це було б: “О, Боже, хтось сказав щось погане”, або “Ця людина залишила неприємний коментар у розділі коментарів”, або щось подібне. Тепер нічого з цього для мене не має значення».


У 2016 році Ульріх, який протягом багатьох років отримував багато критики від людей, які звинувачували його в тому, що він поганий барабанщик, розповів в подкасті “Talk Is Jericho”, що в середині 1980-х він пройшов через період, “який, ймовірно, завершився альбомом “Justice”, коли я відчував себе змушеним спробувати показати свої здібності”.

За словами Ларса, частково причиною невпевненості у своїх здібностях було посилення конкуренції з боку деяких його однолітків.

«Слухайте, коли вам у спину дихають Дейв Ломбардо [Dave Lombardo] і Чарлі Бенанте [Charlie Benante], це було схоже на: “Гаразд, я повинен…” Я намагався трохи прискоритися і намагався робити свою власну справу і робити все це божевільне лайно»,

– розповів Ларс.

«Я дуже старався виштовхнути барабани на передній план. А потім, після року або двох таких спроб, я подумав: “Гаразд. Серйозно? Просто роби свою справу. Розслабся. Підтримуй рифи. Роби те, що краще для пісні”. Так що з кінця 80-х – так що, думаю, пройшло вже близько 25 років – єдине, що мене дійсно цікавило, це просто робити те, що краще для пісні».

 

В інтерв’ю 2008 року британському журналу “Rhythm” Ларс відповів на запитання, чи не турбує його той факт, що протягом багатьох років він отримував багато критики від людей, які звинувачували його в тому, що він поганий барабанщик, і сказав:

«Раніше так і було, і я витратив багато часу на те, щоб компенсувати це на ранніх записах. Але одного разу ти прокидаєшся і думаєш: “Та пофіг”. Це не турбує мене вже багато років. Я не Джої Джордісон [Joey Jordison], я не Майк Портной [Mike Portnoy], і у мене немає нічого, окрім любові, поваги і захоплення всіма цими хлопцями. Коли я чую деяких молодих хлопців, вони вражають мене тим, що вони можуть робити ногами, але це не те, що змушує мене думати: “Мені потрібно відчувати себе краще, тож я навчуся робити те, що вони роблять ногами”. Я не особливо досвідчений барабанщик, але я дуже, дуже, дуже добре розумію роль барабанів поруч із ритм-гітарою Джеймса Гетфілда. Я гарантую вам, що я найкращий хлопець у світі в цьому плані, і для мене цього достатньо».


Про свої ігрові здібності Ульріх розповів в інтерв’ю журналу “DRUM!” у 2012 році:

«Зазвичай мені здається, що я регресував. [Сміється] Я думаю: “Чому я більше не можу так грати?”. Він продовжив: “Я не можу сказати, що я обов’язково сідаю репетирувати, мовляв, “Я буду грати і тренуватися, щоб стати краще”. Насправді я просто сідаю і граю, щоб просто підтримувати форму».

Ларс Ульріх додав:

«Знаєте, у Металіки була перерва до двох-трьох місяців [у 2011 році], і я сідав, тримав iPod поруч із барабанами, щоб підігравати різним божевільним речам, і намагався іноді потрапляти в один і той же поштовий індекс з якимись такими речами. Але я не можу сказати, що обов’язково сідаю репетирувати, щоб стати кращим. Більшість моїх робіт – це слухання та інтерпретація того, що я слухаю. Так що все це типу сісти і, знаєте, “Зараз я буду складати парадигми з тридцять другої ноти, стоячи на голові” – розумієте, про що я? Я не дуже часто роблю такі речі. Для мене це більше про режим підтримання форми, щоденні пробіжки, здорове харчування, знаєте, бути на висоті з цього боку».