Джеймс Гетфілд згадує, як легендарний хіт Металіки «Enter Sandman» міг не відбутися

Фронтмен гурту «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield)

Важко уявити собі людину, навіть дотично знайому з металом, яка хоча б раз не слухала «Enter Sandman» вокально-інструментального ансамблю «Metallica». Ця пісня вийшла за межі рок-музики і, можливо, стала найпопулярнішою метал-піснею всіх часів. Це майже гімн, який привітав незліченну кількість шанувальників у світі важкого металу і надихнув покоління музикантів. Але що, якби Джеймса Гетфілда (James Hetfield) не змусили викластися на повну?

Під час нещодавнього інтерв’ю для Masterclass, фронтмен Металіки Джеймс Гетфілд зізнався, що спочатку думав, що їхній мега-хіт «Enter Sandman» був не таким вже й чудовим. У короткому відео на YouTube, опублікованому в рамках майстер-класу, Гетфілд розповів про сумніви, які він мав щодо пісні на ранніх стадіях її створення. Він згадав, як барабанщик Ларс Ульріх (Lars Ulrich) і продюсер Боб Рок (Bob Rock) закликали його повернутися і попрацювати над нею:

«Я думаю, Ларс Ульріх і Боб Рок сказали: “Повертайся. Я кидаю тобі виклик – повертайся і працюй над цим. І я повернувся».

Однією з найважливіших змін, що з’явилася в результаті цієї спільної роботи, стало додавання знаменитої знаменитої фрази: “We’re off to never, neverland”. Роздуми Гетфілда над текстом пісні, які зачіпають тему нічних кошмарів, знаходять відгук у кожного з нас.

«Що відбувається уві сні? Чому нам сняться кошмари?” – багато людей можуть ідентифікувати себе з цим питанням. Кожному сняться кошмари. Що з ними робити? Чому вони з’являються?»

– додає Джеймс Гетфілд.Очевидно, що історія цієї культової пісні на цьому не закінчується. У квітні минулого, 2022 року, під час виступу «Metallica» на шоу Говарда Стерна, гурт розповів, що в основі пісні лежить риф гітариста Кірка Гемметта (Kirk Hammett), який згодом підкоригував Ларс Ульріх. Пропозиція Ульріха повторити першу половину рифу тричі, перш ніж перейти до фінальних акордів, додала характерну структуру, яку ми всі знаємо сьогодні.


«Є така річ, яку ми робимо з рифами. Іноді ми структуруємо їх так, що вони повторюються тричі, а потім відповідна частина [хвіст]. І, по суті, він просто перетворив це у робочу форму»,

– поділився Гемметт.

Тож наступного разу, коли ви почуєте знакові початкові ноти пісні «Enter Sandman», згадайте, що ця пісня могла взагалі не відбутися!


Metallica — Enter Sandman (Official Music Video):