Металіка: «Новий альбом пишемо по-новому!»

Барабанщик гурту «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

Барабанщик вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich) нещодавно розповів про новий підхід гурту до роботи над наступним студійним альбомом, який побачить світ одного прекрасного “весняного” дня.

«Ще занадто рано. Я не можу… ви знаєте, у нас є цей сайт, на якому ми намагаємося розповідати про те, що відбувається у нас у студії,

– каже Ульріх.

«Найскладніше – визначити, як про все це розповісти, ну, типу: “Ми зараз у студії” (сміється), і нам абсолютно нічого сказати. Знаєте, пісня 17 і пісня 12… такий відстій! У нас купа матеріалу, і в останні пару днів ми працювали над тим, щоб просто забити це. Для нас це ново, тому що ніколи нічого іншого, крім написання пісень, не робили… “OK, давайте запишемо десять пісень для альбому”. Кожна пісня, яку ми написали, вийшла на альбомі. Ми ніколи не робили такого, щоб написати 30 пісень і вибрати з них десяток найкращих. Це для нас у новинку. Я думаю, що ми даремно в минулому, особливо на альбомах «Load» і «Reload», не редагували самих себе. Тому зараз ми над цим працюємо, що для нас надприродно».


На запитання “Як на вашу думку, це стане найкращою вашою роботою? Чого ви очікуєте в майбутньому?” Ларс відповів:

«О, так! Я маю на увазі, що я справді поглинений процесом. Це була абсолютно приголомшлива пара років.

Я думаю, що в цьому є якась величезна енергія, щось величезне… Я не можу це пояснити. Це ніби кров тече по-іншому. Ми намагаємося не вбити в цьому життя, що, на мій погляд, ми зробили в парі попередніх альбомів. Тепер з’явилося щось справді чудове, якась енергія, щось від атмосфери, яка з’являється тоді, коли кілька людей грають музику в одній кімнаті, і в цьому сповна-повнісінько душі…

Зараз у роботі 30-35 пісень, а крім того, сила-силенна різного матеріалу – швидкого, повільного, чогось на кшталт супер-важкого, трохи експериментального, коротше, купа різного. Я б сказав, що ми намагаємося це обробити і надати якоїсь форми… Тому я б сказав, що нам потрібно ще два або три місяці на те, щоб закінчити і, я сподіваюся, ще трохи часу, я б сказав, до кінця весни, і можна розраховувати на вихід альбому».


Про матеріал, який не увійде до альбому, Ульріх сказав таке:

«Можливо, він вийде на бі-сайдах або ще як-небудь. Я навіть можу собі уявити, що частина його буде просто відкинута (сміється). Але невже можливо написати щось, а потім про це забути? Виходить знову те, чим ми грішили раніше – “Ми такі класні, що все, що ми пишемо, – просто добре і має бути видано”. Варто все ж таки писати те, що ви вирішите потім не випускати (сміється). Ви можете написати щось, а потім закреслити це.

А якщо ви написали велику пісню і не записали її? (регоче). Що якщо ви написали велику пісню і просто залишили її в кімнаті? Такий хід речей. Це особливий підхід, я-то знаю (сміється)».