Філ Ансельмо каже, що «Load» взагалі не слід було випускати: «Це жахливий альбом»

Філ Ансельмо (Philip Anselmo)

Колишній фронтмен гурту «Pantera» і нинішній фронтмен гурту «Down» Філ Ансельмо (Philip Anselmo) розповів про деякі записи, які вплинули на його життя, для статті «Discs Of Doom» в останньому номері британського журналу Metal Hammer. На питання про те, який альбом ніколи не повинен був побачити світ, Ансельмо відповів:

«Я б назвав «Load» Металіки. Я маю на увазі, що це жахливий альбом, чувак. Я просто не розумію. Якщо ви збираєтеся випустити такий альбом, просто зробіть довбаний сайд-проект або щось подібне, розумієте?»

Вперше Ансельмо публічно розкритикував альбом «Load» вокально-інструментального ансамблю «Metallica» у 2003 році, коли він розкритикував гігантів хеві-металу за те, що вони гастролюють з такими групами, як «Limp Bizkit» і «Linkin Park». Він навіть кинув їм виклик виступити один на один на будь-якій сцені, заявивши інтерв’юеру:

«Хеві-метал знаходиться в андеграунді, і якщо вони турбуються про… Якого біса «Metallica» повинна турбуватися про продаж квитків? Візьміть якісь реально якісні, курва, гурти».

Він пояснив:

«Це було пов’язано з розмовою [фронтмена Металіки] Джеймса Гетфілда (James Hetfield) і мене багато років тому, коли я говорив з ним про їх новий альбом. Думаю, це було тоді, коли вийшов «Load», і він шокував усіх – усі були в шоці».

У наступному інтерв’ю Ансельмо уточнив, що «Metallica» ніколи б не вийшла на одну сцену з «Pantera» в США,

«… тому що вони знали, що б тоді сталося. Ми б з’їли їх живцем! Це кінець довбаного речення. Ми розчавимо їх».


Барабанщик гурту Металіка Ларс Ульріх (Lars Ulrich) відповів на виклик Ансельмо словами:

«Невже він так відчайдушно хоче гастролювати? Я люблю всі ці виклики. Старий, зроби крок вперед…»,

і додав, що Ансельмо

«… має звичку нести купу дурниць більшу частину часу».


Здається, Ансельмо пом’якшив свій тон під час спільних гастролей «Down» і «Metallica» у 2008 році, а два роки по тому Ансельмо сказав в інтерв’ю Ultimate Guitar, що вважає Металіку «The Rolling Stones металу» з точки зору тривалості їхньої кар’єри.


У 2013 році в інтерв’ю журналу Revolver Ларса Ульріха запитали, який, на його думку, найбільш недооцінений реліз гурту «Metallica».

«Я думаю, що «Load» і «Reload» – чудові альбоми»,

– відповів він.

«У творчому плані вони знаходяться на одному рівні з усіма іншими нашими записами. Очевидно, що це більш блюзові записи, і в той час ми слухали багато «Led Zeppelin», «Deep Purple» і «AC/DC», і у нас була інша основа, ніж у записів до або після. І я розумію, що є люди, які не могли зрозуміти, що відбувається зі стрижками та іншим, і це нормально. Але з музичної точки зору, якщо відкинути все інше, якщо просто послухати 27 пісень – «Load» і «Reload» були задумані як один подвійний альбом – це чудова збірка пісень, яка стоїть на одному рівні з усім іншим, що ми зробили у творчому плані. Але, я маю на увазі, кому потрібна ще одна людина, яка буде сидіти там і сперечатися про, знаєте, довбаний «Carpe Diem Baby»? Це різні альбоми, але такий був намір. (Сміється) Ми ж не сиділи там і не думали, що переробляємо «…And Justice For All». (Сміється) Ми, очевидно, усвідомлюємо це. Але особисто я вважаю, що на обох цих альбомах є чудові пісні, і я дуже пишаюся цими записами».