«Вони не просто носять наші футболки, вони ще й крадуть нашу довбану музику!» – Кронос з гурту «Venom» про свої перші враження від Металіки

Учасники вокально-інструментального ансамблю «Metallica» не приховували своєї любові до піонерів екстремального металу – гурту «Venom». Але коли світи цих двох гуртів зіткнулися, все все набуло неабиякого розмаху.

На початку 1980-х найбільші світові хард-рок та хеві-метал гурти не залишилися осторонь появи нового покоління молодих, голодних та амбітних британських гуртів, які прагнули приєднатися до них на верхівці рок сцени. Так, наприклад, представники NWOBHM (New Wave Of British Heavy Metal) (Нова хвиля британського важкого металу) гурт «Iron Maiden» були запрошені приєднатися до «Kiss» і «Judas Priest» у турі, в той час як «Def Leppard» вирушили в дорогу з «AC/DC».

Гурт «Venom», однак, не отримував подібних запрошень.

Кронос (Cronos) - лідер гурту «Venom»


«Ми ніколи не просили і нам ніколи нічого не пропонували»,

– розповів лідер гурту «Venom» Кронос (Cronos) [Conrad Thomas Lant] в інтерв’ю для видання «Metal Hammer».

«Я відчував, що ми були зовсім іншою командою, і ми не хотіли бути в чиємусь клубі. Ми знали з листів, які отримували тоді, що наша аудиторія була екстремальною. Пам’ятаю, як я сказав хлопцям [гітаристу Мантасу (Jeffrey “Mantas” Dunn) і барабанщику Абаддону (Anthony “Abaddon” Bray)]: “Наша публіка буде однією довбаною купою виродків».

Серед цих “виродків”, як дізнався Кронос, була й четвірка затятих фанатів «Venom» з Каліфорнії, які створили власний гурт – «Metallica».

«У мене був друг, який займався бутлегерством. Він надіслав мені касету з записом виступу Металіки в Лос-Анджелесі або Сан-Франциско, і [гітарист і майбутній фронтмен гурту «Megadeth»] Дейв Мастейн (Dave Mustaine) був одягнений у футболку з написом «Welcome To Hell»,

– згадує Cronos про те, як вперше почув ім’я «Metallica», напередодні перших концертів «Venom» в Америці.

«А потім, коли я послухав «Whiplash», я подумав: “Зачекайте, це ж, блядь, «Witching Hour!» Вони не просто носять наші футболки, вони ще й крадуть нашу музику! Але вони були молодими і сповненими ентузіазму, тому нам здалося, що вони добре підходять для того, щоб грати з нами, і ми запросили їх відкривати концерти на Стейтен-Айленді (Staten Island) [22 і 24 квітня 1983 року]. У цих хлопців було стільки енергії, і ми всі чудово провели час».


Пізніше того ж року, коли вони почали планувати свої концерти «Seven Dates Of Hell» в Європі на початок 1984 року, учасники гурту «Веном» знову запросили Металіку із собою, і всі чудово провели час.

«Вони були хорошими хлопцями, вони були крутими»,

– згадує Кронос.

«Я пам’ятаю, як Ларс [Ульріх] попросив у мене сорочку, яка була на мені, і він поміняв її на футболку з написом “Metal Up Your Ass”. Ми дуже добре ладнали, тур був чудовим, і ми добре посміялися. Пам’ятаю, на останньому концерті у Бельгії ми розрізали Ларсові барабанні палички наполовину, насипали тальк на його малий барабан і підклали піротехніку під його маленький стояк барабана. Коли він почав грати, то клацнув паличками, тальк злетів у повітря і мало не задушив хлопця, а потім під ним вибухнула установка. А потім ми закидали їх гнилими помідорами. Це було схоже на те, що ось ваша ініціація, вас отруїли! Але все це було сприйнято у доброму гуморі, враховуючи, що ми зіпсували їм концерт!»

 

«Metallica» продовжують співати дифірамби гурту «Веном» і донині, але, як не дивно, вони ніколи не записували кавер-версії пісень «Venom».


Venom – Witching Hour:

 

Metallica – Whiplash: