Джеймс Гетфілд назвав своїх улюблених авторів пісень

Фронтмен гурту Металіка Джеймс Гетфілд (James Hetfield)

У 1980-х роках вокально-інструментальний ансамбль «Metallica» своїми творами у стилі треш-метал яскраво заявив про себе на музичній сцені. Той факт, що «Metallica» привернула увагу широкої світової аудиторії своїм внеском у жанр хеві-метал, є свідченням авторського таланту фронтмена Металіки Джеймса Гетфілда (James Hetfield) та колективного музичного мистецтва групи.

Ритм-гітарні композиції Гетфілда лягли в основу більшої частини музичного каталогу гурту «Metallica» і незмінно прикрашені проникливими, похмурими текстами пісень. Хоча найбільш очевидні впливи Металіки, включаючи «AC/DC» і «Black Sabbath», пов’язані з хард-роком і металом, артистизм Гетфілда формується під впливом музики багатьох жанрів.

Під час одного з симпозіумів, організованого барабанщиком Металіки Ларсом Ульріхом (Lars Ulrich) у 2016 році, Гетфілда запитали, як він шукає натхнення для своїх текстів.

«Е-е-е… Я слухаю хеві-метал, це мене злить, тому… [сміється]»,

– почав він.

«Воно приходить звідки завгодно: репліка з фільму, прослуховування розмовного радіо, читання всякої всячини. Це може бути що завгодно. Що стосується поетів, я маю на увазі, що є деякі, якими я дійсно захоплююся і люблю використовувати їхні тексти.

Я просто хотів би бути таким же хорошим, як Том Вейтс [Tom Waits], Філ Лайнотт [Phil Lynott], Нік Кейв [Nick Cave], Леонард Коен [Leonard Cohen], багато чудових авторів текстів»,

– додав Гетфілд, розкриваючи деяких зі своїх улюблених авторів пісень.

«Це дійсно круто – читати про них і чути, як вони придумують свої пісні».

 

Гетфілд також згадав Вейтса і Кейва під час розмови з журналом Guitar World у 1996 році.

«Я дійсно зосередився на авторах текстів – на противагу людям, які просто сідають і пишуть слова для пісні – які пишуть довбані вірші, а потім кладуть на них музику»,

– сказав фронтмен Металіки. Додавши:

«Я хотів зрозуміти уявлення інших людей про те, як писати тексти пісень. «Murder Ballads» Ніка Кейва – найкрутіший альбом. І я обожнюю Тома Вейтса [Tom Waits]. Я навіть слухав дещо з Леонарда Коена [Leonard Cohen]. Я маю на увазі, що я ненавиджу його довбану музику. Але його тексти дуже круті. Ти набагато більше “дієш” своїм співом».

 

У 1998 році в інтерв’ю Irish Times Гетфілд пояснив, чому «Metallica» записала кавер на пісню «Loverman» Ніка Кейва для свого альбому каверів «Garage Inc.».

«Ми великі фанати. Я думаю, що нам вдалося зробити це з цією піснею; нам вдалося зберегти іскру оригіналу, додавши при цьому нашу власну ідентичність і наш власний маленький штрих».

 

Найбільш помітним серед улюблених авторів пісень Гетфілда є Філ Лайнотт. Фронтмен Металіки неодноразово виявляв свою любов до покійного басиста і вокаліста «Thin Lizzy» протягом багатьох років. Під час інтерв’ю Hot Press у 2011 році Гетфілд згадав про трагічну смерть Лайнотта у 1986 році.

«Це був один із тих сумних моментів»,

– розповів Джеймс Гетфілд.

«Ти просто дивуєшся: “Чому Бог забрав таку творчу людину?”. Але я думаю, що у всьому цьому був певний сенс. Тому що боротьба, про яку він писав: з наркотиками, випивкою, етнічною приналежністю, всі ці речі. Вони майже заговорили голосніше тепер, коли його не стало.

Для мене, який пройшов через боротьбу з алкоголем і залежністю в цілому, просто повертаючись назад і слухаючи його тексти, це як: “Вау, я знаю, про що він говорить зараз”. Так що мені це подобається».

 

Metallica – Whiskey in the Jar (Thin Lizzy cover):