Басист гурту «Metallica» Роберт Трухільйо фінансує фільм про Джако Пасторіуса

Джако Пасторіус (Jaco Pastorius)

Басист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Роберт Трухільйо (Robrert Trujillo) взяв на себе фінансування фільму про гітариста-віртуоза Джако Пасторіуса (Jaco Pastorius).

За словами Роберта Трухільйо, джазовий бас-гітарист Джако Пасторіус був для нього в юності не просто кумиром, а скоріше, божеством, якому треба поклонятися.

«Це як уперше почути Едді Ван Галена (Eddie Van Halen) у відомому «Eruption», коли неможливо зрозуміти й осмислити, що за інструмент ти зараз чуєш. Я схиляюся перед талантом Джако, а оскільки мені тоді подобався джаз-ф’южн, то й знайомство із серйозною музикою почалося саме з композицій, виконаних Джако. Він – віртуоз, геній гітари, його інтереси простягалися далеко за межі джазу. Джако був однаково гарний у соулі та фанку, у року та панку. Джако був і залишається моїм кумиром, тому зйомки фільму про нього для мене – це данина поваги, мій внесок абсолютно безкорисливий»,

– пояснив Роберт в інтерв’ю виданню USA Today.

На сьогоднішній день Роберт Трухільйо взяв на себе фінансування цього фільму, а режисером картини буде Стівен Кіяк (Stephen Kijak), знайомий кіноманам за фільмом 2010 року «Stones In Exile», який розповідав шанувальникам відомого гурту «The Rolling Stones» про запис альбому «Exile On Main St» (1972). До кінострічки з робочою назвою «Jaco» будуть включені коментарі Стінга (Sting), Флі (Flea) («Red Hot Chili Peppers»), Карлоса Сантани (Carlos Santana), режисера Майка Фіггіса (Mike Figgis), а також інших, хто знав гітариста особисто.

Джако Пасторіус (Jaco Pastorius), який страждав від маніакально-депресивного психозу і боровся з наркозалежністю, помер 1987 року у віці 35 років після бійки в одному з барів Форт-Лодердейла.