Роберт Трухільйо про те, чому він грає пальцями, а не медіатором

У недавньому інтерв’ю для видання Ultimate-Guitar.com басист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Роберт Трухільйо (Robert Trujillo) розповів чому він не використовує медіатор.

«На живих концертах ми граємо трохи швидше, і це може викликати певні складнощі. Я розробив цілу техніку для пальців з моменту моєї появи в Металіці, і це потребувало часу. Усе залежить від ситуації. Коли я прийшов у «Suicidal Tendencies», я тримав бас дуже високо, як Марк Кінг (Mark King), тому що він справив на мене величезний вплив. І я повинен був підганяти ремінь, оскільки мою праву руку здавлювало так, що не було кровотоку!

Я, як правило, граю жорстко, можливо, жорсткіше за багатьох інших, тому в мене дуже сильні пальці. І часто я трохи використовую нігті. Все разом дає комбінацію звучання, в якій є місце м’якості пальців і невеликій жорсткості нігтів. Це працює на низці пісень, але якщо я граю баладу, то вважаю, що такий підхід навряд чи спрацює. Я краще буду використовувати подушечки пальців для більш об’ємного звучання. Усе це робиться кінчиками пальців».


Басист гурту «Metallica» Роберт Трухільйо (Robert Trujillo)