Боб Рок: «Під час запису «Black Album» Джеймс Гетфілд запитав, як співати так само, як Кріс Айзек»

На свої вокальні партії в піснях «Nothing Else Matters» і «The Unforgiven» для альбому «Metallica» (також відомого як «Чорний альбом», a.k.a. «Black Album») фронтмена вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймса Гетфілда (James Hetfield) надихнув Кріс Айзек (Chris Isaak). Про це згадав Боб Рок (Bob Rock), продюсер, який випускав цей самий альбом.

Гетфілд був настільки натхненний піснею «Wicked Game», що стала практично знаковою для Кріса Айзека, що він захотів, як і він, передати голосом і свої емоції під час виконання пісень.

Боб Рок в інтерв’ю для «Talk Is Jericho» розповів:

«Він [Джеймс Гетфілд] сказав, “Боб, я реально ніколи раніше не співав. Я ніби просто волав”. Він програв мені запис Кріса Айзека і сказав “Для «Nothing Else Matters» і «The Unforgiven» я хочу співати. Як мені співати подібним чином?»

І рішенням став “чудовий вокал” Джеймса Гетфілда, не тільки для цих двох треків.

«Я сказав: “Я допоможу тобі з вокалом, але ти не повинен дублювати свій вокал. Усе, що ти чуєш у голосі Кріса Айзека – це всього лише різні відтінки вокального виконання. Він не дублює свій вокал, він просто співає (виконує). І ти співай.

Ми задавали йому настрій і в нього виходило краще і краще, коли він співав. Буквально щодня вокал ставав дедалі кращим, і він (Гетфілд) був задоволений ним. Він став великим співаком».


«Чорний альбом» гурту Металіка вийшов 1991 року і досі залишається найбільш продаваним альбомом гурту.

Боб Рок: «Під час запису «Black Album» Джеймс Гетфілд запитав, як співати так само, як Кріс Айзек»