Корі Тейлор каже, що повністю підтримував битву Металіки і Ларса Ульріха проти Napster

Фронтмен гурту «Slipknot» Корі Тейлор (Corey Taylor) у подкасті «Kidd Chris - Off Air»

У 2000 році барабанщика вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Ларса Ульріха (Lars Ulrich) гучно критикували. Критикували за те, що він, намагаючись отримати справедливу компенсацію за музику, видав ідентифікатори понад 335 000 користувачів, які через Napster нелегально завантажили пісню Металіки «I Disappear».

Незважаючи на те, що позов був вирішений у позасудовому порядку, він призвів до заборони доступу 300 000 користувачів до новаторської платформи для обміну музичними файлами.

Але в новому інтерв’ю фронтмен гурту «Slipknot» Корі Тейлор (Corey Taylor) каже, що він повністю підтримував Ларса в тій боротьбі на початку 2000-х років. І наслідки відсутності сильнішої опозиції відчуваються і сьогодні.

Тейлор виступав на подкасті “Kidd Chris – Off Air”, коли він говорив про дії Ларса Ульріха в той час і про наслідки, з якими артисти стикаються зараз через те, що не зайняли сильнішу позицію в той час.

«Я повністю підтримав [барабанщика Металіки Ларса Ульріха, який очолив боротьбу з Napster], чувак»,

– сказав Корі.

«Ми бачимо наслідки цього, якщо чесно. Я маю на увазі, очевидно, що мені доводиться працювати з потоковою передачею, DSP і тому подібним, але це не означає, що мені це подобається. Шанси настільки не на боці артиста, що все менше і менше людей здатні заробляти цим на життя – хіба що ти зірвеш джекпот. І навіть якщо ти зірвав джекпот, тобі платять копійки. І це огидно в багатьох відношеннях. Я все ще чекаю, коли закон набуде чинності, але його вже стільки разів оскаржували всі DSP, що, можливо, ми ніколи не побачимо правильного шляху.

І, чесно кажучи, це одна з причин, чому я задоволений тим фактом, що фізичні копії повертаються все більше і більше, особливо у нашому жанрі. Це, принаймні, тримає нас на плаву. Але це важко. І це для тих, хто тільки-но починає виживати».


«А як щодо молодих гуртів, які не можуть цього зробити? Як щодо молодих гуртів, які прив’язані до старої системи, і єдине, що вони можуть робити, це сподіватися і молитися, що щось прорветься. Але тоді вам доведеться витратити мільярди, щоб заробити [якісь реальні гроші]. Це просто смішно. Математика не працює. І я втомився говорити з людьми про це, тому що математика не працює.

Їм платять навіть менше, ніж у старій радіоструктурі. Принаймні, тоді можна було заробити на життя… Ось чому я вітаю ці молоді гурти, які оминають структуру лейблів, і крапка. І вони кажуть: “Я не дозволю їм зібрати все”. Чесно кажучи, єдиний спосіб змусити DSP працювати на вашу користь – це прибрати посередника, тому що саме туди йдуть усі гроші».


Тейлор продовжив змальовувати складні обставини, в яких працює більшість музикантів-початківців:

«Багато людей, які зараз дуже популярні, вони нічого не говорять, тому що вони зараз дуже популярні. Вони такі: “А, я роблю своє”. Але що відбувається, коли ти не такий? Що відбувається, коли ти просто останній тренд, який знову поклали на полицю? Що відбувається, коли ці речі більше не дають тобі нічого?


Слухайте, я буду виглядати як мудак, але це так, як є насправді. Думаю, якби більше людей усвідомлювали, як погано платять художникам, вони б щось говорили або намагалися щось робити. Але багато людей також егоїстичні, і це правильно, тому що в кінці кінців, якщо ти не дбаєш про себе, то хто, чорт забирай, подбає про тебе?»


 

Корі Тейлор – не перший “працюючий” музикант, який нещодавно висловився про реалії виживання музиканта в індустрії, орієнтованій на стрімінг. Минулого місяця Дені Філт (Dani Filth) з гурту «Cradle Of Filth» назвав Spotify “найбільшими злочинцями у світі” і обговорив хибне уявлення громадськості про музикантів та їхні фінансові доходи.