Скотт Тімберг: «Не звинувачуйте YouTube у бідності музикантів, звинувачуйте «Metallica»

Гурт «Metallica»

Журналіст видання Salon.com Скотт Тімберг (Scott Timberg) відреагував на слова Пітера Менша (менеджера вокально-інструментального ансамблю «Metallica») про те, що “YouTube – справжнє зло!”.

«Не звинувачуйте YouTube у тому, що музиканти жебракують на вулицях, звинувачуйте в цьому самих учасників гурту «Metallica»! Їхнє легендарне протистояння з Napster’ом стало провісником і справжнім початком епохи, коли артисти перестали отримувати свій шматок пирога з цифрової частини ринку.

Звісно, я розумію, що менеджери відомих музикантів мають виконувати певний обов’язок і бурчати на подібні умовно-безкоштовні музичні сервіси, з яких вони майже нічого не отримують. Ну просто тому, що це корпоративна етика. Але ось називати YouTube “справжнім злом” – уже якийсь клінічний випадок… Можливо, що певна кількість великих артистів справді навіть не звертають увагу на копійки, які їм виплачує адміністрація цього порталу. Однак не варто забувати про те, що неймовірна кількість сучасних молодих талантів прорвалися на сцену винятково завдяки YouTube – вони абсолютно безплатно виклали там свої пісні та, як наслідок, знайшли прихильників по всьому світу, які тепер цілком готові платити за їхні нові твори. Тільки утопісти будуть вішати вам локшину на вуха про те, що в онлайні всім можна розбагатіти. Насправді не всім, а тільки найздібнішим.

А повертаючись до дивних заяв Менша [Piter Mensch]… Іронічно чути їх від менеджера гурту Металіка, неймовірна помилка яких на початку 2000-х і призвела до того, що нині музиканти не можуть прожити на прибутки від продажів своїх платівок. Хто затіяв першу в історії людства війну проти власних слухачів і налаштував не тільки їх, а й усю світову аудиторію молоді проти будь-яких платних Інтернет-сервісів? Відповідь ви самі знаєте… Тільки завдяки Ларсу [Lars Ulrich] і компанії у свідомості обивателя рок-музиканти з бунтарів перетворилися на жадібних упирів із золотими басейнами!»