Один із менеджерів гурту «Metallica» Пітер Менш: «YouTube – справжнє зло!»

Співвласник компанії "Q Prime" і менеджер гурту "Metallica" Пітер Менш (Peter Mensch)

Один із менеджерів вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Пітер Менш (Peter Mensch) у своєму недавньому інтерв’ю для BBC Radio 4 заявив:

«YouTube – справжнє зло! Ми нічого не отримуємо з них. Незважаючи на те, що на YouTube задіяно близько 900 мільйонів активних користувачів, сервіс приносить індустрії лише 680 мільйонів доларів, тоді як Spotify за 30 мільйонів передплатників приносить дохід у 1,8 мільярда доларів».


«Якщо хтось щось не зробить із YouTube, то ми опинимося в дупі»,

– продовжує Пітер Менш, співвласник «Q Prime», який представляє інтереси гуртів «Red Hot Chili Peppers», «AC/DC» і Джиммі Пейджа (Jimmy Page) з «Led Zeppelin».

«Необхідно це припинити. Хто-небудь, вимкніть їм світло!»


На ці коментарі вже відреагував виконавчий директор YouTube Роберт Кінсл (Robert Kyncl), який стверджує, що музиканти не отримують великі виплати через свої угоди з рекорд-лейблами.

«Усе безпосередньо залежить від потоку грошей від нас вам. Ті музиканти, хто безпосередньо уклали контракти з нами, отримують гідні відступні. Не всі, але якщо у вас багато переглядів, то ви отримаєте багато грошей.

Є посередники, яких можна знайти в будь-якому товаристві, видавцях або на рекорд-лейблах, і все, що вони роблять, то це роздають аванси і жадають окупності. Тож і справді складно, коли для музикантів немає прозорості процесу.

І ті люди, які не бачать весь процес, як правило, не особливо задоволені. Якщо ти не бачиш весь процес, то можеш думати про якісь негативні рухи».


YouTube заявили, що вони виплатили понад три мільярди доларів музичній індустрії, і ця цифра зростає з року в рік.

«Лише 20% людей готові платити за музику. YouTube допомагає лейблам і музикантам монетизувати 80% того, що раніше не було монетизовано. Глобально ринок оцінюється в 200 мільярдів. Це неймовірні перспективи!»