Філософ випустив книгу про пісні вокально-інструментального ансамблю Metallica

Книга «Metallica and Philosophy: A Crash Course in Brain Surgery»

У Великій Британії випущено книжку «Metallica and Philosophy: A Crash Course in Brain Surgery», що розкриває філософський підтекст пісень гурту. Автором путівника за творчістю Металіки виступає професор філософії Лондонського Королівського коледжу Вільям Ірвін (William Irwin).

На його думку, багато пісень гурту несуть на собі вплив творів таких відомих філософів, як Рене Декарт, Платон, Жан-Поль Сартр, Альберт Камю, Арістотель, Фрідріх Ніцше, Карл Маркс і Сьорен К’єркегор.

Ірвін простежує в піснях гурту Металіка такі теми, як свобода, мораль, справедливість, пов’язуючи їх із тим, що про це кажуть знамениті філософи. Для спрощення “орієнтації на місцевості” книжку поділено на глави і розділи, які отримали назви пісень Metallica з коротким описом піднятих ними проблем.

Наприклад, у розділі під назвою «Ride the Lightning» розглядається гуманітарно-філософське підґрунтя виправдання смертної кари, а в «Fade to Black» – питання “доцільності” суїциду.

«Metallica – більше, ніж гурт, а ця книжка – більше, ніж просто перепустка в її внутрішній світ»,

– зазначено в анотації до книги «Metallica and Philosophy».

«Це глибокий аналіз саундтреку вашого життя. Тож ставте улюблений диск Metallica в плеєр, розгортайте книжку і вирушайте в захопливу подорож разом із чотирма вершниками (four horsemen) і тінями знаменитих філософів за їхніми плечима».

А гітарист Anthrax і давній друг музикантів гурту Скотт Ян (Scott Ian) так коментує цю книгу:

«Надзвичайно цікава книжка, справжня дисертація на тему творчості Metallica. Від неї просто неможливо відірватися».

Коментарів самих учасників вокально-інструментального ансамблю Металіка поки що не надходило. 🙂

P.S. З витягами з книги можна ознайомитися за посиланням.