Джеймс Гетфілд хотів назвати новий альбом Металіки «Lux Æterna», але був переможений

Фронтмен гурту «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield)

У новому інтерв’ю журналу «So What!» фан-клубу вокально-інструментального ансамблю «Metallica» гітарист та вокаліст гурту Джеймс Гетфілд (James Hetfield) розповів про ліричне натхнення для створення одинадцятого студійного альбому гурту «72 Сезони», назва якого відсилає до перших 18 років нашого життя, які формують наше справжнє чи хибне “я”.

На запитання про те, наскільки концепт «72 Seasons» був пов’язаний із його життям у дитинстві, а скільки його життям як батька дітей, Джеймс сказав:

«Ну, «72 Сезони», як концепція, вона була взята звідкись з іншого місця. Це означає, що це була концепція — це були «72 сезони смутку», і я відкинув частинку «смутку», тому що перші 18 років життя — це не тільки смуток. І ми зазвичай зосереджуємося на цьому в нашому дорослому житті, наприклад, «Мені потрібно виправити все те лайно, що було не так, коли я був дитиною». Також були чудові речі, тож 72 сезони, кожен отримав свою версію того, чим були їхні 72 сезони та що вони означають для них зараз».


«Наявність дітей, безумовно, допомагає тобі зрозуміти своє дитинство і те, через що пройшли твої батьки. Більше останнє. Знаєте, коли я був батьком, я казав: “Та годі вам, хлопці, дайте мені перерву. Я просто людина”. Але коли ти дитина, ти дивишся на своїх батьків як на богів. Вони не можуть зробити нічого поганого, і що б вони не сказали, так і має бути. Потім, коли ти дорослішаєш, ти кажеш: “Друзі, вибачте, що я поставив вас на п’єдестал, зробив вас богами, звинувачував вас у тому чи іншому, або бажав іншого, але ви теж були просто людьми. Ви робили все, що могли, і працювали інструментами своїх батьків”. Це передається з покоління в покоління, і як батько, я хочу зробити це, можливо, трохи краще, ніж робили мої батьки. Це те, що я хочу запитати у себе. Ми успадковуємо все, що вони принесли з собою… Ви успадковуєте деякі з цих речей. Є речі, над якими потрібно працювати, є такі, які потрібно повністю забути, а є такі, які потрібно віднайти. У кожного було дитинство. Більшість людей, яких я зустрічав, мали дитинство. Хороше воно чи погане, ми можемо вирішити пізніше в житті. Ви не можете змінити своє дитинство, але ви можете змінити своє уявлення про нього і про те, що воно означає для вас зараз».


Коли інтерв’юер Стефан Чіразі (Steffan Chirazi) зауважив, що тексти альбому «72 Seasons» є лише продовженням того, як Джеймс розкриває свою темну сторону, Гетфілд відповів:

«Цікаво спостерігати за тим, що відбувається: “Ну, знаєте, над цим цікаво поміркувати. “Чи є я тим, хто я є, тільки через все це? Чи можу я змінитися? Чи можу не змінитися? Чи здатен я змінитися? Чи це просто вкорінене, чи це в зірках? Я прочитав свою астрологічну штуку на сьогодні, і це просто так?” Я не знаю. Ніхто не знає, і я точно не знаю. Я знаю, що ті частини мене, які я хотів би змінити, потребують роботи, і це важка робота. Але я це усвідомлюю, і якщо є речі, які я не можу змінити, то це теж не від мене залежить. Але звинувачення, звинувачення моїх батьків у всьому, що сталося, і в тому, що сталося, і в тому, що сталося, має припинитися. Тому що тепер я маю можливість робити свій власний вибір. У цьому є багато психології, і я можу все це переосмислити, але в кінці кінців, чи є ці 72 сезони тим, що формує твою справжню чи хибну ідентичність? Я здатен змінитися чи ні? Це питання на все життя».


Джеймс також розповів про візуальні ефекти «72 сезонів» та використання жовтого кольору у всій упаковці та естетиці. Він сказав:

«Жовтий для мене – це світло. Це світло. Це джерело добра. Тому на тлі чорного кольору він дійсно виділяється. Це світло».

Він продовжив:

«Я хотів, щоб цей альбом [був] під назвою «Lux Æterna» [це також назва першого синглу з платівки], тому що це підсумовує для мене всі пісні, якесь вічне світло, яке завжди було всередині нас, що, можливо, тільки зараз виходить. Але за мене не проголосували, і це чудово. «72 Seasons», безперечно, легше пережовувати. Ви повинні зрозуміти, що це таке. Ви можете копатися в ньому та розжовувати його трохи більше. Але цей колір вийшов із «Lux Æterna».