Лідер гурту «The White Stripes» Джек Вайт розповів Ларсу Ульріху про заборону мобільних телефонів на своїх концертах

Лідер гурту «The White Stripes» Джек Вайт (Jack White)

Коли Джек Вайт (Jack White) (справжнє ім’я Джон Ентоні Ґілліс) (John Anthony Gillis), лідер гурту «The White Stripes», оголосив про заборону на мобільні телефони у своєму майбутньому турі, він погодився з Крісом Роком (Chris Rock), який використовував аналогічне правило під час виступу у 2017 році в залі Third Man Records. Вайт аргументував своє рішення, пояснюючи, як надмірне використання технологій впливає на його мислення як виконавця, у нещодавньому інтерв’ю на шоу барабанщика вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Ларса Ульріха (Lars Ulrich) з назвою «It’s Electric!», що виходить на радіо «Beats 1».

Вайт пояснив, чому він використовує Yondr, технологічний сервіс, який блокує телефони відвідувачів у сумці під час концерту.

«Я реагую на натовп, точно так само, як стендап-комік… Якщо я закінчу пісню і піду, “Ба дум тсс!”, і тиша, я думаю: “Ну, я не знаю що робити. Чи повинен я грати важчу пісню, швидшу пісню? Хочете щоб я зіграв акустику? Хочете щоб я пішов? Я піду!” Але мені це не подобається: “Це те, що вони відчувають, чи просто не звертають уваги, тому що вони не захоплені… тому що вони листуються?”

Коли ви йдете до кінотеатру, або на симфонічний концерт, або до церкви, що б там не було – це ті випадки, коли люди прибирають телефони та слухають»,

– сказав він.

«Й мені подобається ідея рок-концертів, які є пекельно панковими, без жодних правил. Мені це подобається, але мені не подобається те, що я й гадки не маю що грати далі. Особисто мені це потрібно. Тому що я йшов зі сцени раніше і думав: “Я не знаю, що робити далі. І якщо так триватиме, то це буде дуже складно».


Джек Вайт ніколи не приховував своєї відрази до мобільних телефонів. У нещодавньому інтерв’ю для видання «Rolling Stone» він зазначив, що не носить мобільний телефон, називаючи це “свободою в широкому сенсі”.Вайт також поговорив з Ульріхом про співпрацю з хіп-хоп виконавцями над його третім LP «Boarding House Reach».

«Я дійсно хотів знайти музикантів, які грали з хіп-хоп артистами на сцені, – які виступали з Кендріком (Kendrick Lamar), Джей-Зі (Jay-Z), Каньє (Kanye West) або щось на кшталт цього,

– розповів Джек Вайт.

Я шукав особливого музиканта, який може додати щось хіп-хопове, чи то семпли, чи то драм-машина, але відтворювати його в реальному часі зі справжніми барабанами і справжнім басом».