Кірк Гемметт згадує, як шукав заміну Ларсу Ульріху

Joey Jordison with Metallica at Download 2004

Фестиваль “Download Festival” святкує своє 20-річчя. Гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) пригадав виступ Металіки 2004 року, який ледь не зірвався, оскільки їм довелося шукати заміну барабанщику Ларсу Ульріху (Lars Ulrich), який не зміг прийти на шоу. Ось що Гемметт розповів про той день в інтерв’ю виданню “The Guardian”:

«Коли таке трапляється, я не знаю чому, але відповідальність, здається, лягає на мене [сміється]. Наступні три години я не міг нічого робити, окрім як розмовляти з барабанщиками. Пам’ятаю, як здалеку за лаштунками побачив, як Даймбеґ (Dimebag) [Даррелл, колишній гітарист гурту «Pantera»] махав мені рукою; я подивився на нього і пробурмотів: “Ми в повній дупі” [We are completely fucked]. Він підійшов, сміючись, і просто сказав: “У вас, хлопці, все вийде”. І це був останній раз, коли я бачив Даймбеґа [до його смерті в грудні того ж року]. Я досі шкодую, що не знайшов часу на повноцінну розмову з ним».


Коли у 2004 році Ларс потрапив до лікарні і не зміг приїхати на фестиваль, гурт розпочав пошук барабанщика. Виявилося, що Джої Джордісон [Joey Jordison] зі «Slipknot» грав у кавер-гурті «Metallica», коли був молодшим, тож він прийняв виклик. Кірк згадував про той день на сцені:

«Джої [Джордісон] міг грати все, що завгодно; я пам’ятаю, як сказав йому: “Брате, тобі доведеться зіграти купу цих мелодій сьогодні…” Він був сам не свій, він був такий щасливий. Наприкінці виступу я повернувся до Джої на сцені і запитав, чи може він зіграти «Enter Sandman». І я побачив крізь його маску [Джордісон все ще був у сценічному вбранні «Slipknot»], що в його очах стояли сльози. Він плакав, тому що для нього так багато значило зіграти «Sandman» з нами на Download. Я ніколи цього не забуду».


Через роки Джордісон поділився своїми думками про виступ на фестивалі Download з Металікою і сказав:

«Як би круто не було грати на тому шоу, ще крутіше було грати в репетиційній кімнаті «Metallica». Там були тільки я і ті троє хлопців, які просто розігрівалися. Яка мрія здійснилася, чувак. Мені це буде снитися час від часу. Це був один із найкращих концертів у моєму житті».Metallica Live at Download Festival 2004 (without Lars Ulrich):