Кірк Гемметт “приголомшений” раннім періодом творчості «Metallica»

Гітарист гурту «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett)

Гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) згадує початок діяльності гурту, зокрема перші два альбоми колективу. Оскільки цього року виповнилось 40 років з дня виходу дебютної платівки «Kill ‘Em All», під час інтерв’ю для видання WMMR Кірка запитали про те, що він думає про цю платівку і про другий альбом «Ride the Lightning».

Розмірковуючи про “стосунки”, які у нього склалися з першими двома альбомами Металіки, Кірк відповів:

«Ну, коли я слухаю ці треки, мене просто приголомшує, коли я озираюся назад. Ми всі були такими молодими, але у нас було дуже чітке бачення того, що ми хотіли робити, як ми хотіли звучати, як ми хотіли виконувати речі, які пісні ми хотіли написати».

 

Metallica — 1983-08-12 — Chicago, Illinois (Full Concert… Mostly):


Заглиблюючись у тему, Кірк згадав ранню треш-метал-сцену початку 1980-х років і те, що тоді існувала лише жменька гуртів, які робили щось подібне. Він продовжив:

«Я маю на увазі, що, коли ми були молодими, у нас було колективне бачення, ми всі мали колективне бачення і точно знали, чого хочемо, і те, чого ми хотіли і до чого ми прагнули, було дуже унікальним. Ніхто інший не мав такого – ну, дуже мало інших гуртів переслідували те ж саме бачення».


«Знаєте, це були ми, це були «Slayer», це були «Anthrax», це були «Megadeth», це були «Exodus», це були «Overkill», це були «Testament». Є багато гуртів, які гналися за цим баченням, і у нас у всіх було приблизно те ж саме бачення. Але що мене вражає, так це те, що ми всі приблизно одного віку».

 

Metallica — 1985-09-14 — St. Goarshausen, Germany (Full Concert):


Як додає Гемметт, все це було пов’язано зі спільнотою та підтримкою один одного. І він трохи підозріло ставиться до того, чи відбувається щось подібне в наші дні, але ми повинні мати на увазі, що дуже важко порівнювати початок 1980-х і сьогоднішній день. Так чи інакше, він продовжив:

«Я не знаю, чи таке відбувається в наші дні. Ви знаходите просто велику групу людей, сцену, де всі захоплені однією справою і підтримують один одного. А потім звукозаписні компанії починають запитувати: “Що відбувається?”, їм стає цікаво, і наступна річ, яку ви бачите, – раптом у кімнаті з’являється представник звукозаписної компанії, який підписує контракт з усіма.

А нам усім було по 22-23 роки. Той факт, що ми так багато зробили в такому молодому віці, просто вражає мене, тому що здається, що у нас було дещо на нашому боці – у нас була якась енергія, або Бог посміхався нам, або всесвіт підштовхував нас до цього. І слава Богу, тому що ці два альбоми, «Kill ‘Em All» і «Ride the Lightning», коли вони вийшли, не мали нічого подібного».


За словами Кірка, він неймовірно пишається цими двома альбомами. Але, як він також додає, учасники гурту свого часу “сприймали це як належне”:

«І я дійсно пишаюся цим… Я просто вражений, коли озираюся назад. Коли ми записували ці альбоми і гастролювали з ними, ми просто сприймали це як належне. Це було просто, як: “Гаразд, ми зробили це. Перейдемо до наступного”.

Ми ніколи не сідали і не замислювалися над тим, чого ми досягли. І ось, 40 років по тому, я можу це зробити і сказати: “Чувак, ми дійсно щось зробили, і ми просто не соромилися цього”, розумієш?»


Випущений 25 липня 1983 року, альбом «Kill ‘Em All» ознаменував величезний прорив для молодої Металіки, яка вже пережила кілька змін у складі до свого дебютного альбому. Відомо, що фронтмен і лідер гурту «Megadeth» Дейв Мастейн (Dave Mustaine) був учасником Металіки, як і Рон МакҐовні (Ron McGovney), який після свого короткого перебування в групі практично закинув музику. Тим не менш, на ранніх релізах Металіки була музика, написана у співавторстві з Мастейном.


Metallica – Kill ‘Em All (Remastered):

 

На даний момент музиканти гурту «Metallica» просувають свій новий альбом «72 Seasons». Реліз відбувся 14 квітня 2023 року, і до нього увійшло 12 нових пісень. Наразі гурт гастролює Північною Америкою після нещодавнього європейського турне.