Хто почав грати треш першими – «Metallica» чи «Metal Church»? Інтерв’ю Курдта Вандерхуфа

Гітарист гурту «Metal Church» Курдт Вандерхуф (Kurdt Vanderhoof)

Гітарист гурту «Metal Church» Курдт Вандерхуф (Kurdt Vanderhoof) наприкінці квітня 2016 року дав невелике інтерв’ю виданню «Sticks For Stones». Деякі моменти з цього інтерв’ю представляємо вашій увазі нижче.

Який гурт був заснований раніше – «Metallica» чи «Metal Church»?

«Важко сказати. Металіка ще не існувала, коли я намагався зібрати «Metal Church». Ларс Ульріх (Lars Ulrich) зупинився в Сан-Франциско, щоб заїхати до друзів, там-то я його і зустрів. Я знайомий з Ларсом довше, ніж він знає Джеймса Гетфілда (James Hetfield). Тож… Я не знаю. Складно сказати. У тому сенсі, що ми всі були на одній хвилі. Ми всі намагалися робити одне й те саме, і всі ми рухалися в одному напрямку. Йому довелося виїхати до Лос-Анджелеса, щоб жити там зі своїм батьком, тож ми ніколи разом не грали, але з того часу ми стали друзями».

То хто ж першими стали використовувати трешеподібні рифи – «Metallica» чи «Metal Church»?

«Я однозначно вважаю, що ми в ментальному плані мали однакове бачення. У тому сенсі, що тоді таких, як ми, було багато. Ми всі були приблизно одного віку, нам подобалася однакова музика, на якій ми росли – рок 1970-х і таке інше. А потім почався вплив панку, тож ми всі… Ми не обговорювали цього. Це був трохи дивний, але природний розвиток для нас. Не було перших, останніх або других, хто зробив це, ми не змагалися один з одним. Просто в той час переважав подібний загальний настрій».

Чи вплинули на «Metal Church» гурти, які належать до нової хвилі британського хеві-металу та існували наприкінці 1970-х – на початку 1980-х?

«О, звичайно! Вони безпосередньо вплинули на нас. Саме завдяки їм ми і з’явилися. Ми хотіли робити щось подібне, з цього все і почалося. Вони змішали енергію і настрій панку, зігравши це все більш професійно в музичному плані. І я тоді подумав: “Мати чесна! Мені подобається!”. Тому що я тоді виконував панк-рок, і це було прикольно, та й досі мені подобається панк, але в цьому не було тієї музикальності, до якої я прагнув. І тут на сцені з’явилися «Iron Maiden» і «Saxon», і я подумав: “О-мое! Погнали!” Усе це було в новинку, і ми почувалися частиною нового руху. Це було дуже хвилююче, було дуже захоплююче бути частиною всього цього».