Сьогодні День Державного Гімну України

Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із Прапором і Гербом.

Державним Гімном України є пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля» на слова Павла Чубинського і музику Михайла Вербицького.

Офіційно його музична редакція ухвалена Верховною Радою України 15 січня 1992 року. 6 березня 2003-го парламент ухвалив Закон України «Про Державний Гімн України», але з однією зміною – слова Чубинського «Ще не вмерла Україна» замінили на «Ще не вмерла України і слава, і воля». У 2017 році Кабінет Міністрів офіційно затвердив 10 березня Днем Державного Гімну.

Історія створення цієї пісні сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати національним, а згодом і Державним Гімном українського народу.

Перше публічне виконання пісні, музику до якої написав композитор Михайло Вербицький, відбулось 10 березня 1865 року в Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченого Тарасові Шевченку.

У сьогоднішні часи вторгнення рсукой імперії, Гімн України став вираженням братерства та напуттям перед важкими боями для військових на передовій. У світі виконання Гімну України є символом незламності та непереможного духу українців.

Сьогодні я пропоную вам прослухати Державний Гімн України у виконанні Микити Рубченко (Nicky Rubchenko) – талановитого українського музиканта та мультиінструменталіста.

 

Микита Рубченко – Державний Гімн України / National Anthem of Ukraine (Rock Version):