Ларс Ульріх про те, чому він не слухає музику «Metallica»

Барабанщик гурту «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

Мало хто з музикантів присвячує свій вільний час переслуховуванню власного каталогу пісень. Деякі артисти взагалі відмовляються слухати музику, бо вона нагадує їм про їхню щоденну роботу. Й хоча барабанщик вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich) все ще може розслабитися, слухаючи записи своїх улюблених гуртів, він не крутитиме на програвачі жодного матеріалу власного гурту.

У випадку з Ларсом Ульріхом, його внутрішній перфекціоніст заважає йому повернутися до своєї минулої роботи з «Metallica». Щоразу, коли він чує ноти музики гурту, його першою думкою є недосконалість власного виконання і можливості для вдосконалення, замість того, щоб підняти тост за магію, яку вони створили в студії.

Під час розмови з журналістами видання «Vulture» Ларса Ульріха запитали щодо “найстрашнішої” пісні Металіки для барабанщиків. Він відповів:

«Це має бути щось з “Puppets” або “Justice”. У той час я дуже любив експериментувати і мені дуже подобалося розфарбовувати звук божевільними барабанними патернами, божевільними барабанними заливками, божевільно-дивними часовими сигнатурами і всілякими супер-боковими штуками. Гадаю, найхимернішою з цих пісень була б, мабуть, щось на кшталт «… And Justice for All», пісня на кшталт «Blackened» або «The Frayed Ends of Sanity».

Пісню «The Frayed Ends of Sanity» ми ніколи не грали наживо, тому що це була дуже божевільна справа. А потім кілька років тому ми відправилися у турне «Metallica by Request». Щодня ми грали близько 18 пісень, за які голосували фанати. Ми не змінювали голоси і не робили ніякого іншого божевільного лайна. Здається, ми повинні були грати у Гельсінкі, і фанати проголосували за «The Frayed Ends of Sanity». У нас було близько двох тижнів, щоб вивчити цю пісню. І ось ти сидиш там, через двадцять років, з поєднанням здивування і жаху на обличчі і думаєш: “Про що, бляха, ми думали?”, як ми писали ці пісні. Ми нічого не знали про часові характеристики. Ми нічого не знали про рахунок. Це було просто те, як барабанні партії розмовляли одна з одною. Деякі з цих речей просто стали такими потужними і такими раціональними, майже математичними».


Далі Ларс згадав пісню «Eye Of The Beholder»:

«На альбомі «… And Justice for All» є пісня під назвою «Eye Of The Beholder». Де б я не чув цю пісню, вона звучить як – я думаю, ми не хочемо проявити надмірну неповагу до неї – але вона звучить дуже вимушено. Звучить так, ніби ви вставили квадратний кілок у круглий отвір. Звучить так, ніби в ньому два різних темпи. У вступі та куплетах відчувається 4/4, а приспіви, як на мене, більше схожі на вальсовий темп. Це буквально звучить як два різних світи, що труться один об одного. Для мене це звучить дуже незграбно. Я не великий фанат цієї пісні».


Ларс Ульріх пояснив:

«Гадаю, справа в тому, що, як на мене, ми робили все, що могли в кожну мить. Так що, звичайно, іноді ти сідаєш і думаєш: “Га?” або “Це могло бути краще”, або “Це було трохи незграбно”, або “Це звучить трохи безглуздо або легко”, або “Це здається надмірно продуманим”, або щось подібне. Це все повертається до того, що минуле – це минуле, і я не проводжу там багато часу».


Барабанщик Металіки продовжив:

«І я нічого не можу з цим вдіяти [сміється], і, чесно кажучи, я їх не слухаю. Я не слухаю багато музики «Metallica». Частково через те, що я надто аналітичний [щодо деталей]. Для мене практично неможливо слухати пісню Металіки і не думати: “Гаразд, як звучання? Як зведення? Як звучить гітара? Вокал занадто гучний, бас занадто різкий”. Це стає такою вправою в аналітиці. Коли ти чуєш свій улюблений гурт – наприклад, якби я слухав «Rage Against the Machine» чи щось подібне, я бляха відпускав себе. Але коли вмикається «Metallica», я думаю: “Що за…?”».

 

Metallica – Eye of the Beholder: