Гізер Батлер каже, що «Чорний альбом» Металіки відновив його віру в рок-н-рол

Гізер Батлер (Geezer Butler)

У нових мемуарах Гізер Батлер (Geezer Butler) розповідає історію свого життя як басиста і головного автора пісень гурту «Black Sabbath».

У своїй книзі “Into the Void: From Birth to Black Sabbath ― And Beyond”, крім всього іншого, він ділиться деякими дивовижними історіями, наприклад, про те, що у 80-х роках майже не слухав хеві-метал.

«Сучасні метал-гурти не мають нічого спільного зі звучанням, яке, вочевидь, винайшли Sabbath. «Master of Puppets» гурту «Metallica» був масовим альбомом у 1986 році, але я скоріше слухав соул або джаз».

Без сумніву, зв’язок Батлера і Sabbath з Металікою глибокий. «Metallica» виступала на церемонії введення «Black Sabbath» до Зали слави рок-н-ролу, а Ларс Ульріх (Lars Ulrich) і Джеймс Гетфілд (James Hetfield) були саме тими, хто безпосередньо робив це. І Батлер приєднався до учасників  вокально-інструментального ансамблю «Metallica» на сцені, щоб зіграти з ними під час святкування 30-річчя гурту в Сан-Франциско у 2011 році.

У тому ж абзаці, де він зізнався, що не слухав «Master of Puppets», Батлер зазначив, що саме «Чорний альбом» Металіки фактично відновив його віру в рок-н-рол. Про це він розповів у інтерв’ю Чаку Армстронгу (Chuck Armstrong) в ефірі “Loudwire Nights”.

«Я вважав, що рифи були чудовими, чудовими рифами»,

– пояснив Батлер Чаку Армстронгу, чому йому так сподобався «Чорний альбом».

«Я завжди думав: “Боже, я хотів би написати це”. Це просто дуже хороші рифи і те, з чим я можу співпереживати. Я не міг співвіднести це з їхніми попередніми роботами. Я маю на увазі, що багато людей думають, що ранні роботи – це і є справжня Металіка, але мені вони не дуже імпонували. Але коли вийшов «Чорний альбом», він став більш привабливим на мій смак».

Батлер зізнався Чаку, що «Black Album»:

«… був одним з небагатьох метал-альбомів, які я зміг прослухати від початку до кінця. Мені дуже сподобалося його слухати. Існує дуже мало альбомів будь-якого жанру, які я можу слухати від першого треку до кінця. Це один із тих альбомів, який я можу слухати повністю, і я дійсно вражений ним».

 

Metallica ― Enter Sandman (Official Music Video):