40 років тому Кірка Гемметта запросили на прослуховування до Металіки

В середині дня 1 квітня 1983 року гітарист гурту «Exodus» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) сидів у туалеті, коли задзвонив телефон. Він підняв слухавку – це був менеджер гурту Марк Вітакер (Mark Whitaker). Після обміну люб’язностями, Вітакер перейшов до справи і запитав Гемметта, чи не хоче той пройти прослуховування у вокально-інструментальному ансамблі «Metallica».

Кірк Гемметт (Kirk Hammett)

Подумавши, що це першоквітневий жарт, Гемметт відповів: “Так, звичайно”, а потім поклав слухавку. Вітакер передзвонив і пояснив, що менеджер Металіки Джонні Зі (Jonny Z) [Джон Зазула (Jon Zazula)]  хотів, щоб він зателефонував Гемметту, оскільки він був близький до обох гуртів. Коли Гемметт запитав, чому «Metallica» хоче замінити Дейва Мастейна (Dave Mustaine), Вітакер відповів:

«Він відстій, чувак. Його тон відстійний, його гра… Він довбаний п’яниця [He’s a f@cking drunk]».

– йдеться в кнізі «Birth School Metallica Death: The Inside Story of Metallica (1981-1991) (Volume 1)» Пола Бреннігана (Paul Brannigan) та Яна Вінвуда (Ian Winwood).

Вітакер сказав Гемметту, що за ніч дасть йому копію демо-запису «No Life ‘Til Leather» від «Metallica» і що той повинен вивчити пісні. Замість того, щоб чекати на нічну посилку, Гемметт зробив кілька дзвінків і дістав власну копію демо через місцеву торгівлю касетами. До 12:00 ранку 2 квітня він вивчив половину пісень.

Гітарист гурту «Exodus» Ґері Голт (Gary Holt) спочатку здивувався, коли Гемметт розповів йому, що збирається на прослуховування до Металіки – ці двоє були близькими друзями. Саме Гемметт познайомив його з гітарою і навчив писати пісні. Але «Exodus» був творчим інструментом Гемметта і Голт зрозумів, що без гітариста він матиме більше контролю над майбутнім напрямком розвитку гурту.

«Я хотів, щоб гурт був набагато швидшим»,

– розповідає Голт.

«Я хотів, щоб пісні були важчими і злішими, тому, коли Кірк пішов, я міг робити те, що хотів, і це було круто».


Але не всі в гурті були задоволені цією новиною. Кірк Гемметт згадує:

«Я розповів про це хлопцям з «Exodus», і вони були розлючені. Вони були розлючені. Пам’ятаю, Пол Балофф [Paul Baloff] був настільки розлючений, що вилив мені на голову пиво. Він сказав: “Я не можу повірити, що ти робиш це, Кірк”, а потім вилив своє пиво мені на голову. Я просто відповів: “Так, так, я знаю”…

Але, знаєте, я також залишив багато музики з тими хлопцями. Багато з того, що я написав, увійшло до першого альбому [«Bonded By Blood» 1985 року], і вони записали ще кілька пісень, які так і не вийшли. Я ніколи нічого не говорив про те, як я їх покинув. У мене завжди було почуття провини з цього приводу. Ну, тепер вже ні…»


Щоб відсвяткувати перехід Гемметта до Металіки, учасники гурту «Exodus» влаштували вечірку на честь гітариста, на якій всі напилися до чортиків. Тоді Голт і вокаліст Пол Балофф вирізали зображення Гемметта зі стопки промо-фотографій «Exodus» і розклеїли їх по всьому клубу Waldorf Club. Ґері Голт розповів:

«Кірк бігав по всьому клубу, намагаючись зняти ці фотографії. Він забіг до жіночого туалету і витягнув їх з унітазу. Я не знаю, чому він виглядав таким несамовитим, але це було дуже смішно».

Через тиждень Гемметт летів із Сан-Франциско до Ньюарка, штат Нью-Джерсі (Newark, N.J.). Під час польоту він нервував, тому що спакував свій підсилювач і навушники Marshall в коробку. Вони були загорнуті в рушники і щільно обмотані скотчем, але він все одно хвилювався, що їх можуть пошкодити або вкрасти. За гітару він почувався спокійніше, бо вона була запакована у верхньому відсіку літака.

Коли літак приземлився на злітно-посадкову смугу, Гемметт зустрівся з Вітакером в аеропорту і забрав свої речі. Потім вони вирушили до Будинку Музики (Music Building), де Гемметт блискуче пройшов прослуховування. Все, що залишалося зробити Металіці, це повідомити новину співзасновнику гурту і автору пісень Дейву Мастейну.

А перший виступ Кірка Гемметта у складі гурту «Metallica» відбувся вже 16 квітня 1983 року у Довері, Нью-Джерсі (Dover, New Jersey).