Чому Кірк Гемметт ненавидить наживо грати соло з «Master of Puppets»

Гітарист гурту Металіка Кірк Гемметт (Kirk Hammet)

Гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) каже, що йому не подобається наживо грати гітарне соло на класичному треку «Master of Puppets». Не зважаючи на те, що він грає його вже майже 40 років. Але він зробив висновки з помилки, якої припустився у 80-х, і вжив заходів, щоб не потрапляти в таку ж халепу з новими піснями.

«Те, що я скажу, людям, ймовірно, не сподобається, але мене зводить з розуму необхідність кожного разу грати це довбане гітарне соло у «Master of Puppets»,

– розповідає Гемметт в інтерв’ю Total Guitar.

«Людям подобається це гітарне соло, і вони приходять на нього подивитися. Це нормально. У цій частині нашої кар’єри всі ці соло зафіксовані. Я більше не розглядаю їх як соло, це частини. Мені це страшенно набридло, але людям цікаво це слухати».

Він пояснив, що він не незадоволений соло, яке записав у студії, але йому “набридло постійно грати одне і те ж саме”.

«Я висловлюю всіляку критику та думки, але мені все одно. Це як соло у пісні «Fade to Black». Я граю перші вісім тактів, а потім продовжую 20-24 такти, а потім повертаюся в останні чотири такти й граю партії, які всі знають. Це одна з моїх найулюбленіших партій цієї пісні наживо. …Я не знаю, що в біса я буду грати».Цей досвід вплинув на підхід Гемметта до роботи над прийдешнім альбомом «72 Seasons» гурту Металіка:

«З цим альбомом я навмисно імпровізував двадцять, тридцять соло, віддав їх усі Ларсу [Ульриху] і [продюсеру] Грегу [Фідельману] і сказав: “Ви, хлопці, змонтуйте їх!”. Я знаю, що наживо зіграю щось зовсім інше».


Гемметт додав:

«Зараз це моя фішка. І якщо людям це не подобається, то це дуже погано. Але я можу запропонувати щось дуже відмінне від того, що люди чують на альбомі. Я можу запропонувати щось нове кожного разу, коли ви бачите Металіку. Коли ви купуєте квиток на концерт «Metallica», ви почуєте різні версії пісень. Ви не почуєте копію альбому під копірку».