Вокаліст гурту «Fozzy» Кріс Джеріко розповів про вплив Металіки на його життя

Кріс Джеріко (Chris Jericho) та гурт «Fozzy»

Під час нещодавнього інтерв’ю з Еллісон Хагендорф (Allison Hagendorf) для “The Allison Hagendorf Show”, вокаліст гурту «Fozzy» Кріс Джеріко (Chris Jericho) розповів про вплив гурту «Metallica» на його життя.

Джеріко пригадав, що у 1984 році за рекомендацією він придбав альбом вокально-інструментального ансамблю «Metallica»:

«І тут з’являється «Metallica». Це було у 84-му; перший альбом, який я купив, був «Ride the Lightning». І це теж дещо змінило все».

Для Джеріко це був не просто черговий альбом – він став трансформаційним. Він згадав про контраст між приземленою зовнішністю учасників Металіки, які мали більше схожості з ним, і глем-образом інших гуртів:

«Я пішов у центр міста, сів на автобус, купив «All for One» гурту «Raven» і «Ride the Lightning» гурту «Metallica». Пам’ятаю, як я подивився на обкладинку і подумав: “У цих хлопців прищі на обличчях, вони схожі на мене! Це не схоже на «Mötley Crüe»! Мені подобаються ці хлопці [Crüe], тобто, я хотів би виглядати як вони, але, на жаль, я виглядаю як вони”, – Ларс із хріновими вусами та лайном [Lars with a shitty mustache and shіt]».

Але більше, ніж візуальні ефекти, це було саме звучання Металіки початку 80-х років, яке відрізняло їх від сучасників і справило незабутнє враження на Джеріко:

«Отже, я ввімкнув програвач, і «Fight Fire with Fire» починається з мандоліни [mandolin], щось на кшталт блок-партії. Я подумав: “Що це?”. А потім почалась «Fight Fire with Fire», і я пам’ятаю, що просто слухав її. Згадайте «Metallica» на початку 80-х, всі грали Металіку. Ви йдете на хокейний матч – і там грає Металіка.

[Тоді] ніхто, ніхто не грав так швидко і так важко. «Motörhead» були важкими, але це було швидше, важче і зліше. Я був такий: “Срань господня, це просто божевілля! І це був свого роду кінець того етапу, і я подумав: “Тепер давайте перейдемо до треш-металу і візьмемося і за цю сторону медалі».