Джеймс Гетфілд про фільм «Metallica: Through the Never»: «Ми засвоїли урок»

Фронтмен вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield) зізнався, що гурт так і не зміг до кінця зрозуміти, чому аудиторія не прийняла їх концертний фільм «Metallica: Крізь неможливе» («Metallica: Through the Never») 2013 року. Фільм заробив лише $3,4 мільйона після чотиритижневого прокату в США за вартості в $20 мільйонів.

Коментуючи в офіційному журналі фан-клубу Металіки «So What!» цю ситуацію, Джеймс сказав:

«Це дуже прикро. Ми вклали багато грошей, часу і зусиль, вважаючи, що створюємо щось унікальне, але в підсумку на нас чекав провал. Це був не до кінця концертний фільм і не зовсім екшн-драма – щось середнє; але все затріщало по швах. Праця пішла в порожнечу, і було сумно дивитися на це. У сфері розваг, особливо коли йдеться про кіно, два роки роботи впираються у вечір п’ятниці. У цей вечір ви розумієте, як фільм поведеться в прокаті. Менеджмент говорив – і я згоден з їхніми словами – що Голлівуд будується на сприйнятті. Голлівуд повниться чутками, і якщо хто-небудь публікує твіт: “Гей, кіно чудове” – це стає чудовою рекламою. Багато людей не йдуть на фільм через відгуки, як мені здається… Я цього не розумію».

Гетфілд визнає, що картина справді отримала здебільшого хороші відгуки, але продовжує пояснення:

«Я кажу своїй дружині: “Давай подивимося цей фільм. Виглядає непогано”. На що вона відповідає: “Він отримав погані відгуки. Не підемо”… Трясця… Мені все одно. На мій погляд, він виглядає добре. То чому б мені не сходити і не скласти власну думку. Огляд – це просто інша думка. У будь-якому разі, наш фільм ішов у кінотеатрах два тижні. Я говорив людям: “Ми випустили фільм!”. А вони відповідали: “Клас, але я не зможу цього тижня. Може, наступного”. Але наступного тижня його вже не буде».

За словами Джеймса, група пережила чимало “розчарувань” у зв’язку з тим, що “не змогла привести більше людей”.

«Ми приходили на покази, і купа людей приходила разом із нами»,

– додає Гетфілд.

«Прийшли б вони без нас? Я не знаю. Це наша слабка сторона. Ми робимо хорошу музику, нам подобається гастролювати, подобається виступати, але цього не передати в кінотеатрі».

У документальному відео зі зйомок фільму «Metallica: Through the Never» з’являється Пітер Менш (Peter Mensch), один із менеджерів компанії Q Prime, що керує гуртом. У ролику видно, як він обговорює з музикантами способи заощадити $2 мільйони, щоб довести бюджет стрічки до $30 млн. Марк Рейтер (Marc Reiter), який також працює на Q Prime, сказав в інтерв’ю «So What!», що фільм став найбільшою витратою в історії колективу, обігнавши бюджети всіх записів разом узятих. Компанія Q Prime теж вкладалася у стрічку, проте сума інвестицій не розголошується.

Щодо рішення знімати «Through The Never» без залучення сторонніх інвесторів, Гетфілд сказав:

«Взагалі, немає жорстких передумов, які б зумовлювали таке рішення. Знаєш, ми дійсно творчі люди, ми художники. Гроші стають приводом впливати на процес. Усі знають, що інвестор має право прийти і сказати: “Думаю, ви могли б зробити ось так”. Протягом усієї кар’єри ми або цуралися, або відштовхували людей, які вказують нам, що робити, чи то звукозаписні компанії, чи будь-які інші організації. Але бувають винятки, коли ти думаєш: “Давай зробимо це дійсно професійно. Давай подивимося, як нам допоможе продюсер, або звернемося до послуг талановитих художніх дизайнерів. Це краще, ніж лізти зі своєю концепцією”. Я знаю, що якщо продюсер вкладає свої гроші, це може принести якийсь відсутній елемент процесу. Але я впевнений, що ми прийняли правильне рішення, не дозволивши нікому втручатися. І ми заплатили за це. Так і є».

Гетфілд визнає, що спочатку він був розлючений на всіх підряд через комерційний провал фільму «Through The Never», тим більше що значна частина втрат лягла на плечі Metallica.

«Чесно кажучи, спочатку я був розлючений. Типу, якого біса?! Це було нерозумно. Я хотів знайти винного – лаявся на прокатника, а потім почав звинувачувати Голлівуд загалом: режисера, продюсера, кастинг самого фільму… А вже скільки всього я вилив на менеджмент! Це був більший ризик, можливо, нам дійсно не варто було замахуватися так сильно – адже на одну сцену пішло стільки грошей! Але, в підсумку, все це наша вина. Але немає лиха без добра і ми засвоїли цей урок. Хто знає, можливо, фільм якось відзначиться в історії, а ми просто запам’ятаємо: не треба більше так робити».


«Metallica: Крізь неможливе» («Metallica: Through the Never»)