Джеймс Гетфілд про гітару, яка “змінила хід його історії”: «Мене не хвилювало, що це була копія Gibson»

Фронтмен гурту «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield)

Фронтмен вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield) розповів про гітару, яка “змінила хід [його] історії”, у новій книзі, де детально описані деякі з його найцінніших інструментів.

«Вона чудово грала, чудово звучала і мала такий вигляд, який я хотів»,

– пояснює гітарист.

Серед історій з книги «Messengers: Гітари Джеймса Гетфілда», яка виходить 17 жовтня 2023 року, одна з них розповідає про електрогітару, яку фронтмен Металіки називає “OGV” – свою оригінальну Electra Flying Wedge.

«Я думав, що це Gibson Flying V, така ж, як та, яку використовував [гітарист UFO] Міхаель Шенкер (Michael Schenker). Це все, що мене хвилювало. Вона була білого кольору, V-подібної форми, з шильдиком Gibson і коштувала дешево»,

– зізнається Гетфілд у книзі «Messengers: The Guitars of James Hetfield».

«Тепер я знаю чому, тому що вона була зроблена в Японії. Для мене це не мало значення. Пізніше, я думаю, коли ми вперше були в Нью-Йорку, хтось сказав: “Е, це не Гібсон! У нього гриф на болтах!”. Я не знав, і мені було все одно».

Згадуючи про “паршиву п’ятидоларову гітару”, на якій він вперше навчився грати до того, як отримав Flying V, Гетфілд зазначає, що “перефарбовував її, мабуть, разів десять”, і додає, що на ній навіть були смуги Едді Ван Галена (Eddie Van Halen).

Пошуки нової гітари почалися, коли він і Ларс Ульріх (Lars Ulrich) домовилися зіграти разом на збірці «Metal Massacre». Натхненний Шенкером, не в останню чергу його довгим світлим волоссям і білим Flying V, Гетфілд сказав, що OGV дав йому той необхідний заряд впевненості.

«Найбільше я думаю про те, як я був щасливий, коли Ларс прийшов [подивитися на неї], тому що це було схоже на початок всієї тієї “крутості”, якої ми намагалися досягти».


«Відчуття було таке, ніби ми приїхали… [ніби] у нас все вийде… Мені було байдуже, що це була копія Гібсона. Вона чудово грала, чудово звучала і мала саме той вигляд, який я хотів»,

– пояснює Гетфілд.

«Я не буду надто драматизувати, кажучи, що якщо і була гітара, яка змінила хід моєї історії, то це була OGV. Це одна з найшвидших гітар, які у мене є на сьогоднішній день, з дуже, дуже хорошими середніми частотами. Вона дуже чиста, але в той же час хрустка. Це додало мені додаткової впевненості»,

– додає він.

«Майже як щит».

 

Книга «Messengers: The Guitars of James Hetfield» доступна для попереднього замовлення у трьох версіях:

  • Стандартне видання у твердій палітурці (hardcover edition)
  • Видання в обкладинці з автографом (пронумероване, всього 1500 примірників)
  • Делюкс-видання (box edition) (пронумероване, всього 250 примірників)