Джеймс Гетфілд про нову творчу еру Металіки: “Я більше не хочу сидіти і створювати пісні з Ларсом – я хочу, щоб кожен був частиною цього процесу”

Фронтмен гурту «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield)

Фронтмен вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield) не давав багато інтерв’ю до виходу нового альбому Металіки «72 Seasons». Але він багато розповів у більш ніж годинній бесіді для фан-журналу гурту Металіка з назвою “So What!”, яку ви можете подивитися нижче.

Як завжди, будучи все більш відвертим з віком, він розповідає про новий творчий підхід у гурті, який різко контрастує з тим, що було раніше.

«Ми відкрилися»,

– розповідає Гетфілд.

«Я був набагато більш готовий відкрити своє серце кожному в колективі: лірично, емоційно і творчо. Я був справжнім захисником, який зійшов зі свого шляху, щоб сказати: “Надсилайте свої рифи. Нам потрібен матеріал, давайте”, розумієте?

Я більше не хочу сидіти [тільки] з Ларсом [Ульріхом] і створювати пісні. Я хочу, щоб кожен був частиною цього і був у цьому. “Чи можемо ми всі з’явитися? Чи можемо ми всі разом бути у студії? Чи можемо ми джемити ці речі разом? Чи можете ви висловитися і сказати, що, на вашу думку, може бути чудовим, а що не дуже?”».


Джеймс продовжив:

«Ми справді хотіли відкрити цю тему, і в цьому були певні труднощі. Але я думаю, що ми впоралися з більшістю з них, розумієте?

І знову ж таки, у кожного з нас є своя індивідуальність, і іноді, коли ти кладеш мікрофон перед кимось і кажеш: “Ось, будь ласка, кажи все, що хочеш”, вони розуміють, що, можливо, вони цього не хочуть, і їм краще зіграти те, що ти запропонуєш. І зі мною так само. У когось з’являється ідея. Я вмію її підхопити і, сподіваюся вивести на наступний рівень. Тож це було складно, але це було доступно, і це відчувалося дуже вільним для всіх

Це зайняло більше часу, тому що, очевидно, було більше голосів. Тож процес написання був набагато відкритішим і набагато веселішим, коли ми працювали вчотирьох».Нещодавно гітарист Металіки Кірк Гемметт (Kirk Hammett) розповів “So What!”, що це дозволило йому зробити більший внесок у процес написання альбому. Але як Ларс (Lars Ulrich) сприйняв цей новий підхід “чотирьох керівників замість двох”?

Джеймс Гетфілд відповів:

«Ми всі боїмося змін або думаємо: “Зачекай, це працює, давай просто продовжимо в тому ж дусі”, розумієте? Але як художник, як людина творча, я люблю ці виклики. У звичайному житті мені вони не дуже подобаються, я не люблю змін і викликів. Але в студії я почуваюся комфортно, і я думаю, що Ларс врешті-решт зрозумів, чому і куди я намагаюся рухатися. І навіть якщо не було ніякого вкладу від інших, просто наявність цього білого простору для вкладу була чудовою.

Знаєте, бувало, що всі четверо були в студії, а Ларс дивився на мене і питав: “Якою, на твою думку, має бути наступна частина?”. А я просто мовчав. Просто кажу: “Що ви, хлопці, думаєте? Що ви, хлопці, відчуваєте? Було дуже вільно, коли я просто сидів і дозволяв процесу відбуватися. Так, це зайняло більше часу, і ми, можливо, пройшли через десять ідей, які не спрацювали, щоб дійти до тієї, яка спрацювала, але якщо ви не шукаєте золото, ви його не знайдете. Тож з’явилися самородки, які були просто дивовижними».


Гетфілд також розповів про те, що лежить в основі «72 Cезонів», і чому він завжди прагне до чогось кращого.

«Так, обладнання, використане на цьому записі… [Я] завжди, завжди шукаю кращий тон, завжди шукаю краще гітарне звучання. І в підсумку я використовую те, що використовував раніше, тому що воно просто звучить найкраще, і це нормально. Це допомагає мені висловлюватися.

Є гітара “Copperhead”, “Copper Top”, називайте її як завгодно, але це мідна гітара – Snakebyte, яка була пофарбована жахливо товстим шаром фарби і не повинна була б звучати добре. Звукознімачі пофарбовані!!! У неї є тон. Вона чудово звучить як основна гітара, тому її завжди ставлять першою. Я використовував її на «Hardwired…[To Self-Destruct]». Гітара “So What!” трохи пограла, гітара “EET FUK” багато разів з’являлася у нас в якості другої гітари».«Але гітара, яка, напевно, з’являлася більше у всіх піснях, окрім “Copper Top”, – це OGV, розумієте? Найперша гітара, на якій я грав у «Metallica».

Це перша електрогітара, яку Гетфілд використовував у Металіці – Electra V (Flying V Electra 2236), яку Гетфілд купив у 1980 році за 200 доларів і використовував на альбомі «Kill ‘Em All». Вона не використовувалась після того, як у 1984-му році зламався гриф, але зробила неймовірне повернення перед записом альбому «Death Magnetic» 2008 року.

«Вона висить у контрольній кімнаті, і я можу взяти її і зіграти на ній. І з усіма її зазублинами і пошкодженнями… кільцями пробиті дірки, подряпини і таке інше, особливо на грифі, це просто мінне поле, яке було зруйноване. Вона відчуває себе комфортно, чудово, на ній легко грати, і вона звучить жваво і молодо. Так що ця гітара, напевно, ніколи не зникне, я думаю. Сподіваюся, вона піде зі мною в могилу».

Спільна історія гітари та її власника – це ніби двері в інший час.

«Це дійсно нагадує мені тур «Kill ‘Em All», це точно. Просто нагадує. Це була єдина гітара, яка у мене була, тому вона нагадує мені про це. Але ми пройшли через пекло, і ми пройшли через рай разом. Вона точно вмирала кілька разів і поверталася до життя. У неї ламався гриф, тричі відривалася головка грифа, а на цьому альбомі просто зламався хвостовик. Але вона вижила, як і я, і ця гітара стала мені справжнім другом».