Барабанщик «Metallica» Ларс Ульріх згадує перший концерт гурту

Ларс Ульріх (Lars Ulrich) – барабанщик вокально-інструментального ансамблю «Metallica» відзначив 37-ту річницю першого в історії гурту концерту, поділившись знайденою фотографією з ударною установкою, яку він використовував на шоу, а також із сет-листом і записом у своєму щоденнику, зробленим того дня.

Барабанщик «Metallica» Ларс Ульріх згадує перший концерт гурту

Виступ (на якому вони, власне, і були названі «Metallica») відбувся 14 березня 1982 року в Radio City в Анагаймі, штат Каліфорнія (Anaheim, CA), всього за кілька місяців до того, як пісні у виконанні Металіки дебютували на першій збірці «Metal Massacre».

Гурт виступав у складі:

  • Джеймс Гетфілд (James Hetfield) – вокал
  • Дейв Мастейн (Dave Mustaine) – гітара
  • Рон МакҐовні (Ron McGovney) – бас-гітара
  • Ларс Ульріх (Lars Ulrich) – барабани

До сет-листа першого концерту гурту Металіка входили тільки дві пісні, написані учасниками гурту, – «Hit The Lights» і «Jump In The Fire». Решта композицій були каверами: «Let It Loose» («Savage»), «Blitzkrieg» («Blitzkrieg»), «Killing Time» («Sweet Savage») і чотири пісні «Diamond Head». Під час першого концерту Гетфілд ще не почав грати на гітарі, а просто співав. Усі гітарні партії виконував Дейв Мастейн. Гурт заробив 15 доларів, на концерт прийшли 75 осіб.

Сет-лист виступу:

  1. Hit The Lights (Hetfield, Ulrich)
  2. Blitzkrieg (Blitzkrieg cover)
  3. Helpless (Diamond Head cover)
  4. Jump In The Fire (Hetfield, Ulrich, Mustaine)
  5. Let It Loose (Savage cover)
  6. Sucking My Love (Diamond Head cover)
  7. Am I Evil? (Diamond Head cover)
  8. The Prince (Diamond Head cover)
  9. Killing Time (Sweet Savage cover)

 

Ларс написав у своєму Instagram:

«37 років тому, 14 березня 1982 року, ‘Tallica відіграли перше живе шоу на спільному заході з Radio City в Анагаймі, штат Каліфорнія.

Як видно із нотаток у моєму щоденнику, це був мій перший концерт, і я “дуже нервував”(!). Крім того, ви, спостерігачі з орлиними очима, можете помітити, що на першому концерті було не так вже й багато оригіналів ‘Tallica, але є майже всі кавери NWOBHM, більшість з яких зрештою було записано пізніше, – їх можна знайти на різних релізах «Garage»…

Публікую, заради вашого задоволення, фотографії данського барабанщика з 1982-го, який все ще грає на першій установці Camco (немає фотографій з першого концерту), флаєра, сетлиста, що написаний моєю рукою, та сторінки з мого щоденника з описом витівок на концерті!

Happy Live Debut Anniversary! Хто б міг подумати…»

 

Раніше Джеймс Гетфілд (James Hetfield) в інтерв’ю британському журналу «Kerrang!» розповідав про перше шоу гурту Металіка:

«Перший концерт був у Radio City, і я просто співав. Там було багато людей, можливо, чоловік 200, тому що в нас були всі мої шкільні друзі і всі приятелі Ларса, Рона і Дейва. Я дуже нервував, було трохи не комфортно без гітари, а потім під час першої пісні, Дейв порвав струну. Здавалося, йому знадобилася ціла вічність, щоб замінити її, і я стояв там, ніяковіючи. Ми були дуже розчаровані. Але такої великої кількості людей під час наступних виступів, як того першого разу, не було.»