Білл Келлігер розповів, що Джеймс Гетфілд допоміг йому навчитися володіти гітарою

Гітарист гурту «Mastodon» Білл Келлігер (Bill Kelliher) розповів про те, що вплинуло на нього в юності, а також про те, як гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield) вплинув на нього в той час.

Взявши до рук гітару в юності, Білл Келлігер навчився грати на гітарі під впливом таких музикантів, як Джиммі Хендрікс (Jimi Hendrix), Джиммі Пейдж (Jimmy Page) та Едді Ван Гален (Eddie Van Halen), які були його першими кумирами. Для гри Келлігера характерне використання арпеджіо та перебирання пальцями. Він часто включає ці техніки у свої соло і створює складні мелодії та гармонії, сплітаючи разом кілька гітарних партій. З першого дня роботи з групою гітарист брав участь у всіх студійних роботах гурту «Mastodon», записавши вісім альбомів.

Гітарист гурту «Mastodon» Білл Келлігер (Bill Kelliher)

У своєму нещодавньому інтерв’ю для Guitar.com Білл Келлігер згадав про своїх гітарних кумирів. Він думав, що ніколи не досягне рівня своїх гітарних богів, але коли він взяв у руки гітару, то швидко навчився, і його кумири змінилися.

«Мої гітарні герої починалися як великі міфічні боги, які були недоторканними, таки як Едді Ван Гален, Джиммі Пейдж і Джимі Хендрікс – люди, яких я завжди підносив на п’єдестали, у хмари. У моїй уяві ці люди народилися такими, і я думав: “Я ніколи не зможу досягти цих рівнів”.

Але коли я взяв у руки гітару і почав вчитися грати, мої кумири змінилися. Ці хлопці завжди будуть там, але тепер у мене є такі хлопці, як Джонні Рамон (Johnny Ramone), який навчив мене, що тобі потрібен лише один акорд, і що це більше про написання пісень, ніж про майстерність гітарних соло».

Потім Білл згадав, як почув Джеймса Гетфілда з його ритм-гітарою. Сказавши, що його вразила манера гри правою рукою, гітарист зізнався, що саме Джеймс Гетфілд дав йому розуміння того, як грати чисто і професійно.

«Отже, мої музичні герої змінювалися разом з моїм прогресом на гітарі, і мої потреби продовжували змінюватися. А потім я почув Джеймса Гетфілда, який чудово грає правою рукою як ритм-гітарист; він дуже чистий. Тоді я почав думати: “О, я дійсно повинен спробувати грати професійно і чисто. Можливо, мені не варто весь час грати у стилі неохайного панк-року”. Я навчився грати всі ці галопуючі ритмічні патерни треш-гітари».

В тому ж інтерв’ю Келлігер також заявив, що Джеймс Гетфілд був причиною того, що він придбав гітару Gibson Explorer. Він думав, що гітара була крутою і виглядала важкою.

«Десь на цьому шляху, після того, як я придбав винно-червоний Les Paul, я купив Explorer, тому що подумав, що це новий король гітар, коли побачив Джеймса Гетфілда, який грав на ній. Я подумав: “Ця гітара виглядає до біса круто. Вона величезна. Вона важка. Вона просто кричить про те, що це крута гітара для крутих хлопців».