Кірк Гемметт розповів, що в гурті «Metallica» дійсно думали про звільнення Ларса Ульріха

Учасники гурту «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) та Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

4 листопада 2015 року гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) дав інтерв’ю ранковому шоу «Quinn & Cantara» на радіостанції PYX 106 з Олбані, штат Нью-Йорк (Albany, New York). Кілька уривків з цього інтерв’ю я представляю вашій увазі нижче.

 

Як йдуть справи із записом майбутнього альбому, наступного після «Death Magnetic» 2008 року?

«Знаєте, не можу навіть сказати, наскільки ми просунулися. Усе, що я можу сказати, друзі, – ми працюємо. Іноді все йде швидко, іноді – ні. Наразі я чекаю, коли можна буде прийти в студію і накидати деякі гітарні партії. На сьогодні ми наполегливо рухаємося вперед. Найімовірніше, альбом вийде наступного року – якщо все піде згідно з нашим планом. Буде видно. Ось, усе, що я можу сказати».

Невже запис альбому від початку до кінця може зайняти чотири роки?

«Ні. Причина, чому ми так затягнули з цим, у тому, що в нас купа інших справ. Наприклад, ми знімали кіно, записували альбом із Лу Рідом (Lou Reed), постійно їздимо в тури. Наш графік настільки забитий, що це впливає на хід запису альбому. Думаю, якби наш розклад був вільним і ми могли б зосередитися на записі, ми б зробили альбом за рік-півтора. Але є ще дещо. У нас у всіх сім’ї, життя бере своє й т.д., й т.і.».

Чи правдиві чутки, нібито в останні кілька років Металіка змушена записуватися і гастролювати, щоб окупити витратні та провальні проекти на кшталт фільму «Through The Never» або фестивалю «Orion Music + More»?

«Ну, ми створюємо альбом незалежно від цих причин. Тому що як музиканти ми відчуваємо необхідність у створенні та випуску альбомів. І щоб машина Металіка продовжувала функціонувати, нам необхідно давати низку виступів щороку. І це, як ви розумієте, вносить певні зміни в наші плани… Якби ми були найбагатшими людьми на планеті, то ми, напевно, просто випускали б альбоми… Але певною мірою ви маєте рацію: ці проєкти потребують грошей, вони мають певну ціну, і це ще одна причина, чому необхідно продовжувати, тому що ми хочемо, щоб машина «Metallica» рухалася плавно й ефективно, наскільки це можливо. І якщо це означає необхідність давати по 15-20 концертів на рік, ну значить так тому і бути».

Чи правда, що гурт «Metallica» планував звільнити барабанщика Ларса Ульріха (Lars Ulrich) у середині 80-х?

«Ой, це вже дуже давня історія. В один момент ми злилися на Ларса, десь у 1985-му чи приблизно тоді. Нам не щастило, і ми зривалися один на одного. І тут хтось вивудив і роздмухав цю тему в нереально велику подію… Якщо вже зовсім чесно, то у Ларса багато драйву, і тому я люблю його. Скажу, що він переповнений енергією».

 

Історія невдоволення в гурті «Metallica» Ларсом Ульріхом спливла на поверхню 2009 року, коли колишній гітарист Металіки Дейв Мастейн (Dave Mustaine) зізнався в інтерв’ю журналу «Rolling Stone», нібито Скотт Ян (Scott Ian, гітарист Anthrax) розповів йому, що під час останнього туру гурту Металіка з Кліффом Бертоном (Cliff Burton) гурт думав про те, щоб вигнати Ларса Ульріха. Мастейн сказав:

«Ось, що Скотт сказав мені. Він сказав, коли Металіка повернеться додому, Джеймс (James Hetfield), Кліфф і Кірк збираються попрощатися з Ларсом».

Зі свого боку, Ян ніколи не заперечував, що розповідав Мастейну про плани учасників гурту Металіка замінити ударника. Він також згадав цей факт у своїй автобіографії «I’m The Man: The Story Of That Guy From Anthrax», яка була надрукована Da Capo Press у жовтні 2014 року.

Розмовляючи з Сідом Блеком з радіостанції 94.3 KILO з Колорадо-Спрінгс, Колорадо, Скотт Ян згадав про ті дні:

«Багато хто запитує мене про це, але ця історія давно вкрилася пилом. Я не видаю секретів; це не входить у мої плани. Моя книга – не виставка; вона, взагалі, не про це.

Але так, була справа: вони подумували, що не проти змінити щось і взяти нового ударника. Ми всі були ошелешені цим, тому що це була четвірка. Ми запитували: “Ну і ну! Дійсно?” А вони відповідали: “Так, коли ми закінчимо цей тур, ми знайдемо нового ударника”.

Що я міг зробити? Я дружив з усіма чотирма і думав: “Це підстава для Ларса, це недобре”. Водночас я розумів, що моїм друзям потрібно йти вперед і вони повинні чинити так, як вирішили.

Як виявилося, все обернулося інакше для Металіки, і вони прийшли до того, що стали, мабуть, однією з найвидатніших груп на планеті. Я радий за них… очевидно, що у моїх друзів все вийшло. Якби тільки не жахлива трагедія, яка трапилася з Кліффом у тому автобусі».

Незважаючи на те, що Гетфілд, Гемметт і Бертон, здавалося, визначилися з питанням про нового ударника, Скотт Ян стверджує:

«Чесно, я думаю, цього б ніколи не сталося. Повірте, я не раз думав про це всі ці роки. Вважаю, що після завершення туру тверезий розум взяв би гору, і, навряд чи, були б якісь зміни. Ось, у чому я впевнений».

 

У бесіді з журналом Classic Rock 2009 року Мастейн відповів на запитання, чи шкодує він про те, що згадав ту історію з Ларсом Ульріхом.

«Ні. Мені це сказав Скотт. Я допомагав йому просувати його автобіографію. Я люблю Скотта і ніколи не зроблю йому шкоду – ніколи. Але він сказав мені це, і я знаю інших людей, які чули те саме».

Він продовжив:

«Судячи з усього, що гуляє мережею, Скотту дістається. Люди кажуть, що Дейв і Скотт – брехуни. Скотт, нібито, брехав щодо Дена Нельсона (Dan Nelson, вокаліст, який зі скандалом пішов з Anthrax). Мені цього зовсім не хотілося. Я люблю Скотта. Я хочу, щоб усе якнайшвидше минуло. Але не я сказав це, а він».