Колекція автомобілів фронтмена гурту «Metallica» Джеймса Гетфілда

Колекція автомобілів фронтмена гурту «Metallica» Джеймса Гетфілда


«Музика щодня рятує мені життя»,

– розповів в нещодавньому інтерв’ю фронтмен вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield).

«Вона була моєю пристрастю з самого раннього дитинства. Музика була для мене віддушиною, вона була зв’язком, вона була моїм найкращим другом на все життя».

Однак, якщо музика – його найкращий друг, то Гетфілд радий мати подружку, яка чекає на нього – свою колекцію автомобілів.

І, як і слід було очікувати, мова йде про серйозний хеві-метал. Більшість автомобілів з цього списку були неодноразово представлені на багатьох виставках та мотор-шоу. Гетфілд зауважив:

«Вони не приносили мені багато користі, сидячи в моєму гаражі. Мені подобалося дивитися на них, але я не хотів виставляти їх на аукціон, щоб вони розлетілися по всьому світу. Це колекція. Вона відображає моє життя».

Нижче ви можете побачити автомобілі з колекції Джеймса Гетфілда.


 • 1932 Ford Roadster ‘Blackjack’
1932 Ford Roadster ‘Blackjack’

Гетфілд має татуювання Ford на правому біцепсі, яке з анатомічної точки зору знаходиться досить близько до серця… але не так близько, як цей всеамериканський хот-род. Це була справжня праця любові, і Гетфілд наполягав на тому, щоб на його Deuce Coupe 1932 року були встановлені тільки ті деталі, які були б доступні для модифікаторів того часу.

«Це майже реставрація з точністю до болта, тому що важко поліпшити цей 32-й рік»,

– сказав Гетфілд.

«Вся ідея полягала в тому, що було б, якби якийсь хлопець з 1940-х років дістав стару машину свого батька і захотів зробити з неї хот-род?”. Це було весело. Це була історія, яку ми намагалися відтворити».


 • 1934 Packard ‘Aquarius’
1934 Packard ‘Aquarius’

Було б приємно думати, що цей Packard виглядав саме так у 1934 році, але це не так. Гетфілд разом у партнерстві з Рік Дор Кастомс (Rick Dore Kustoms) створили кузов у формі краплі, а силует з алюмінієвого листа був вручну сформований каліфорнійським ательє Marcel’s Custom Metal. А під цим кузовом ховається 6,2-літровий LS3 V8, тож він як красуня так й чудовисько (а не якийсь там Some Kind Of Monster).


 • 1936 Auburn ‘Slow Burn’
1936 Auburn ‘Slow Burn’

Цей автомобіль напевно є одним з найкрасивіших автомобілів в колекції Джеймса Гетфілда. Цей Auburn 1936 року, заснований на оригінальному Boat Tail Speedster, але знову модифікований Рік Дор Кастомс. (Rick Dore Kustoms). Це скоріше данина поваги оригіналу, ніж відтворення, адже він виготовлений зі склопластику, доповнений шинами з білими боковинами та приголомшливим інтер’єром з єгипетської шкіри.

«Мені подобається його персоналізація»,

– каже Джеймс.

«Мені подобається мати щось унікальне, створювати прототип… Ти думаєш: “Ого, вони ніколи такого не зроблять”. А потім ти можеш зробити так, щоб це сталося».


 • 1936 Ford ‘Iron Fist’

1936 Ford ‘Iron Fist’

Володіючи цим Фордом 1936 року, Гетфілд вирішив показати старому бійцю трохи любові в 2006 році і заручився підтримкою ательє Blue Collar Customs, щоб зробити йому капітальний (мова йде про кілька років) ремонт. Не те, щоб Гетфілд сам не брав участі в ремонті – фронтмен Металіки доклав руку до зварювання та надання форми деяким елементам автомобіля. Але що робить цю машину особливою, так це голий метал з прозорим покриттям кузова.


 • 1937 Ford Coupe ‘Crimson Ghost’

1937 Ford Coupe ‘Crimson Ghost’

Ще одна класика, яку відполірували та вдосконалили, але не за рахунок оригінальності. Так, дах з жорстким верхом був зрізаний, крила і підніжки змінені, і він має стандартну решітку радіатора, модифіковану Гетфілдом. Але від “гидкого каченяти” купе 1937 року його не відрізнити ні на мільйон миль.


 • 1937 Lincoln Zephyr ‘VooDoo Priest’

1937 Lincoln Zephyr ‘VooDoo Priest’

Гетфілд зберіг стиль арт-деко оригінального Lincoln Zephyr (звісно, зберіг), але не сумнівайтеся, скільки праці було вкладено в цей драндулет, який провів більшу частину свого життя на під’їзній дорозі в Сакраменто, поки фронтмен Metallica не знайшов його і не повернув до життя. Він був повністю відремонтований.

«Ми поставили на нього задні частини 38-го року, тому що вони були ще довшими і витягли цю штуку… Є щось таке в низькому, довгому і витонченому, що просто прекрасне».

Але при всьому цьому автомобіль зберіг свій оригінальний двигун, 4,4-літровий V12 з плоскою головкою, хоча і відремонтований і красивий.


 • 1948 Jaguar ‘Black Pearl’

1948 Jaguar ‘Black Pearl’

«Ми почали з ліворульного Jaguar»,

– розповідає Гетфілд,

Але не змогли отримати від нього того, що хотіли, тож просто продовжували малювати».

Взявши за основу Jaguar Mark IV 1948 року, ідея полягала в тому, щоб модифікувати його… і модифікувати… і модифікувати його ще більше. Таким чином, тут є деякі європейські ідеї кузовного будівництва, багато натхнення в стилі арт-деко, а також американське ставлення до кастом-автомобілів. Над кузовом працювали фахівці Marcel and Luc De Lay, які вручну викували його з алюмінію. Двигун – 375-сильний Ford V8. А кінцевий результат? Нагорода Custom Of The Year на виставці в Каліфорнії.

«Black Pearl – це мій вибір найкращого купе у світі»,

– сказав Гетфілд.


 • 1952 Buick Skylark ‘Skyscraper’

1952 Buick Skylark ‘Skyscraper’

Улюбленець автокастомайзерів, цей шматок Америки 1950-х років отримав вбивче фіолетове фарбування та безліч деталей, натхненних музикою. Наприклад, акселератор зроблений з бас-педалі для малого барабану, датчики нагадують гітарні медіатори Fender, а також електрогітара ESP та підсилювач Mesa/Boogie Lone Star Special 2007 року випуску, підібрані за кольором. І знову Рік Дор Кастомс (Rick Dore Kustoms) змусили його співати.


 • 1956 Ford F100 ‘Str8 Edge’

1956 Ford F100 ‘Str8 Edge’

Цей F100 1956 року – ще одна спільна робота Гетфілда та Blue Collar Customs, вокаліста та лідера гурту «BCC» Скотта Магфорда (Scott Mugford) з 2004 року.


 • 1961 Lincoln Continental ‘Dead Kennedy’

1961 Lincoln Continental ‘Dead Kennedy’

Цю машину Гетфілд побудував сам (майже повністю). Його назва досить похмура, як і колірна гамма – це той самий автомобіль, в якому їхав Джон Кеннеді (JFK) (John Fitzgerald Kennedy), коли на нього було скоєно замах. Авто має 430-кубовий двигун V8.


 • 1967 Chevrolet Camaro

1967 Chevrolet Camaro

Холодна американська класика, цей Camaro 1967 року з’явився у кліпі гурту Металіка «I Disappear», і Гетфілд зберіг його. Він їздив на ній кілька років, привів її до ладу, а потім продав, щоб зібрати гроші на шкільні музичні програми.