Філ Суссан згадує спільне з Металікою турне 1986 року: «Ми побачили, як вони вибухнули»

Колишній басист Оззі Осборна Філ Суссан (Phil Soussan)

Під час нового випуску подкасту “Scars And Guitars” басист Філ Суссан (Phil Soussan), який був учасником гурту Оззі Осборна під час туру “The Ultimate Sin”, поділився своїми спогадами про досвід виступів на одній сцені з учасниками вокально-інструментального ансамблю «Metallica».

У 1986 році Оззі Осборн (Ozzy Osbourne) вирушив у турне “The Ultimate Sin”, на розігріві якого виступала «Metallica». Підтримавши Оззі протягом шести місяців, у вересні того ж року Металіка  розпочала свій хедлайнерський тур, але він був перерваний через трагічну загибель басиста Кліффа Бертона (Cliff Burton) (тур продовжився у листопаді 1986 року, коли до гурту приєднався Джейсон Ньюстед (Jason Newsted).

Філ розповів:

«Я був знайомий [з Металікою], будучи британцем, тому що вони прославилися в Британії задовго до того, як прославилися в Америці. І тому вони часто бували в Англії. В той час, буду з вами відвертим, я думав: “Вау. Це щось незвичне”; це дуже екстремально у порівнянні з тим, що було в мейнстрімі. Але це було круто. Мій друг, з яким я виріс в Англії, був роуді Кліффа, він був його техніком. І ми навіть робили радіо-шоу разом. Так чи інакше, пізніше ми опинилися в Штатах».

«У той час у Оззі була така репутація, що якщо тобі вдавалося відіграти на розігріві в турі Оззі, то це було практично гарантованим успіхом – чи то Mötley Crüe, чи то… І в даному випадку це була «Metallica»,

– продовжив Філ Суссан.

«І ми просто побачили, як вони вибухнули. Але у нас, безумовно, була різна аудиторія. Якщо б ви вийшли туди під час виступу Металіки, то побачили б усі ці джинсові куртки у перших рядах. А потім, раптом, вони припинили грати, і вся команда вийшла на сцену, і вони почали міняти все спорядження навколо. І, відповідно, глядачі, всі перші три ряди змінювалися на людей, які виглядали зовсім по-іншому. І це були, типу, дівчата. Я маю на увазі, те, що відбувалося, не викликало сумнівів».


У 2008 році барабанщик гурту «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich) висловився про Осборна:

«У 1986 році Оззі дав нам першу можливість, взявши нас у турне тут, в Америці, так що кожного разу, коли ми отримуємо пропозицію зіграти або потусити разом, звичайно ж, наша відповідь: “Так, бляха-муха!”. Просто скажіть нам, коли і де, і ми будемо там».


Гітарист Кірк Гемметт (Kirk Hammett) також згадував спільне з Оззі Осборном турне. А особливо, як дружина і менеджер Оззі – Шерон заборонила йому і всім учасникам Металіки пити в присутності Оззі.

«Не можна пити. Якщо збираєшся пити, налий в свою чашку, але не давай їм випивку, нехай не бачать, що ти п’єш поруч з ним»,

– розповідає Гемметт.

«Ми такі: “Гаразд, Шерон”. Тож обидва автобуси зупинилися на стоянці для вантажівок, і всі з нашого автобуса вийшли, окрім Кліффа, і всі з автобуса Оззі вийшли, окрім Оззі. Оззі виходить зі свого автобуса, йде до нашого, заходить у наш автобус, бачить Кліффа і перше, що він каже Кліффу: “Є пиво? А Кліфф такий: “Так, ось тут, пригощайся”. І ось хвилин через 20 ми всі їдемо далі, а в нашому автобусі сидить Оззі, і він п’є. І ми такі: “Срань господня! Що ж нам робити? Ми не знали, що робити. Ми шепотіли: “Він п’є! Що нам робити? І ми не мали жодного уявлення, що нам робити. Пам’ятаю, в якийсь момент наш тур-менеджер вийшов з автобуса, попрямував до автобуса Оззі, схопив їхнього тур-менеджера і сказав: “У нас тут реальна ситуація. Треба забрати Оззі з нашого автобуса! Приблизно через 10 хвилин прийшов їхній тур-менеджер і сказав: “Оз, ми збираємося їхати!”. А Оз такий: “Ох… Але я хочу поїхати з ними”. А менеджер каже: “Оззі, нам треба їхати, нам треба бути разом”. І Оззі пішов. І це була непроста ситуація, тому що ми думали, що через те, що сталося, нас могли вигнати з туру. І насправді було кілька ситуацій, коли ми думали, що нас виженуть з туру, але цього не сталося».