Рік Рубін (Rick Rubin) про роботу з гуртом «Metallica»

Рік Рубін (Rick Rubin)

В інтерв’ю для видання «Rolling Stone» Рік Рубін (Rick Rubin) розповів про свою роботу з учасниками вокально-інструментального ансамблю «Metallica» над альбомом «Death Magnetic».

«Вони випустили фільм «Some Kind Of Monster», який, як я вважаю, був дуже сміливим, тому що вони не злякалися показати всім, як загубилися.

Основною метою нашої спільної роботи було заново відчути командний дух Металіки і відчути комфорт від участі у важкій команді. Багато в чому вони вже це зробили, але перед цим вони намагалися переосмислити себе в іншому відношенні.

Я намагався привести їх у стан, коли вони в усьому почуватимуться комфортно і добре, і насамперед вони знову закохаються в Металіку. Я ставив їм ту музику, яку вони слухали, коли записували «Master Of Puppets», намагаючись повернути ті відчуття. Я попросив їх звикнути до цих відчуттів і більше часу проводити разом, граючи як повноцінна команда.

Вони опинилися в пастці використання студії більше як просто інструменту для доведення частин до досконалості, якої вони шукали, замість того, щоб черпати силу від сирого виконання. Весь сенс був у тому, щоб вони не доводили ідеї за допомогою комп’ютера, а постаралися зіграти все в різному порядку і зрозуміти, що вони відчувають. І в підсумку вони закінчили процес, знову ставши повноцінною командою.

Щоразу, коли Ларс (Ульріх) хотів сісти за комп’ютер і намагався щось писати, я наполягав на тому, що б він грав з усією групою разом (сміється). Дещо з процесу для них стало звичкою. Куди простіше перебирати ідеї, ніж їх грати. Але якщо ви граєте одну частину, а потім переходите до іншої, ви можете виконати першу або другу трохи не так, і коли вони зіллються докупи або будуть абсолютно невідповідними одна одній, можна зрозуміти лише граючи. Ти це можеш почути. Але ти ніколи цього не зрозумієш, якщо будеш комбінувати те що є випадковим чином.

Ще одним варіантом виклику для них я запропонував такий: “Уявіть, що ви не Metallica. Уявіть себе просто групою, і ви маєте зіграти в «Battle Of The Bands». Ви маєте приголомшити людей. Як усе має звучати? Без усього того досвіду, що у вас є, щодо того, як і що має бути, що, на вашу думку, зірве аудиторії дах”? І це реально дуже добре спрацювало. Мені подобається весь «Death Magnetic».