Дейв Мастейн каже, що мав “до біса глибокий” вплив на гурт «Metallica»

Гурт «Metallica»

Дейв Мастейн (Dave Mustaine) не з тих, хто тримає язика за зубами, коли справа доходить до того, щоб поділитися своїми думками про Металіку. З моменту свого звільнення з лав вокально-інструментального ансамблю «Metallica» у 1983 році, лідер «Megadeth» регулярно коментує свою колишню групу, часто пропонуючи підтримку з добрими намірами, а іноді висловлюючи гіркі образи.

У новому інтерв’ю для «Guitar World» Мастейн знову розповідає про своє перебування у складі Металіки і згадує той факт, що Джеймс Гетфілд і Ларс Ульріх не завжди віддавали йому належне за той вплив, який, на його думку, вони мали на нього, а часом навіть активно намагалися його дискредитувати.

«Вони стали одним з найбільших гуртів у світі. І ось один з найбільших гуртів у світі марнує свій час, кажучи: “Дейв – поганий гітарист»,

– пояснює Мастейн.

«Вибачте, що ви, бӆядь, сказали [what the fuck did you say]? Я думаю, що я написав багато пісень, які зробили вас відомими, так що вам, мабуть, варто перевірити цю нісенітницю ще раз. Але ці хлопці кажуть таке лайно і ви бачите овець, які йдуть за ними та вірять у все це».


Далі інтерв’юер запитує Мастейна, звідки йому відомо, який вплив він мав на гурт «Metallica»? На що фронтмен «Megadeth» відповів, що він був єдиним гітаристом у Металіці, коли вона тільки починала свою діяльність. Лос-Анджелеський музикант Бред Паркер (Brad Parker) був прийнятий на посаду ритм-гітариста гурту в 1982 році, але зіграв лише один концерт з «Metallica» [23 квітня 1982 року], і зрештою гітару у руки взяв Джеймс Гетфілд.

Мастейн продовжує:

«Крім того, на початку своєї кар’єри Джеймс боявся говорити з натовпом, а я дивився на нього і казав: “Говори, чувак. Виходь на сцену і, бӆядь, говори”, але Джеймс цього не робив; він залишався на задньому плані, а він же, бӆядь, вокаліст. Тому я – хлопець, який не вміє грати на гітарі – підійшов до мікрофона і почав говорити. Так було, поки я не пішов. Джеймс почав розмовляти з аудиторією тільки після того, як я пішов. У нього не було вибору.

І більшість того, що я говорив на сцені, Джеймс потім копіював після того, як я залишив гурт. То як я оцінюю свій вплив на Металіку? Він до біса глибокий [It’s pretty fucking deep]».


Мастейн приєднався до гурту «Metallica» у 1981 році. Грав разом з Джеймсом Гетфілдом (James Hetfield), Ларсом Ульріхом (Lars Ulrich) і Роном МакҐовні (Ron McGovney), якого згодом замінив Кліфф Бертон (Cliff Burton). Але коли Металіка почала працювати над своїм дебютним альбомом у 1983 році, Мастейна було звільнено через його поведінку, викликану алкоголем. Його замінив Кірк Гемметт (Kirk Hammett). Таким чином, Мастейн не грав на «Kill ‘Em All», але йому належить авторство кількох пісень.