Фронтмен «Nickelback» Чад Крюгер розповів, як на нього вплинув Джеймс Гетфілд

Фронтмен «Nickelback» Чад Крюгер розповів, як на нього вплинув Джеймс Гетфілд

В нещодавньому інтерв’ю для видання Guitar World фронтмен гурту «Nickelback» Чад Крюгер (Chad Kroeger) відповів на питання скільки у нього реліквій у його колекції і який інструмент є найстарішим.

«Насправді у мене не так вже й багато старих гітар, вірите чи ні».

– розповідає фронтмен «Nickelback», коли журналіст Guitar World зв’язується з ним у його студії.

«Найстаріша – Gretsch 1967 року. Так, я не дозволяю людям брати її в руки [сміється]. У цій студії скрізь гітари, напевно, близько 40 штук загалом. Там є мандоліна. Ганджо [ganjo]… так ми їх тепер називаємо?

Тут є всього потроху. Купа акустики в різних налаштуваннях, одна з них у нешвільському налаштуванні. Позаду мене стоїть величезний Explorer. Я навіть не знаю, що це за нижня струна, мабуть, з 60-х років. Вона схожа на телефонний кабель. Загалом у мене, напевно, близько 100 гітар».


В цьому ж інтерв’ю Чад Крюгер назвав 10 найкращих гітаристів, які допомогли йому сформувати своє звучання. Перше місце, звичайно ж, займає фронтмен вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield). Згадуючи про те, як Джеймс вплинув на нього, Чед сказав:

«Кожного разу, коли я говорю про вплив на мене, я повинен згадати містера Гетфілда. Мені подобається, як він будує рифи і робить аранжування пісень на моїх улюблених піснях Металіки. Крім того, його вокал, схожий на бензопилу, і високі крики на таких треках, як «Hit The Lights», були неймовірними. Якщо ви коли-небудь намагалися точно підспівувати йому, ви втратите голос за три з половиною хвилини».


Metallica – Hit The Lights:


«Звичайно, у нього є свій стиль гри, але також є важкість і драйв таких пісень, як «Sad But True». Вона настільки потужна, що коли вона лунає – всі будуть або грати на повітряних гітарах, або барабанити на повітряних барабанах. Мені також подобається нашаровувати речі і створювати товщину, ширину і об’єм у своєму гітарному звучанні. Саме так ви дійсно отримуєте цей хрускіт!»


«У відео на пісню «San Quentin» я граю на чорному Explorer з звукознімачами EMG через підсилювач Mesa. Як тільки ви вставляєте EMG у що-небудь і пропускаєте це через підсилювач Boogie, ви безумовно отримуєте звучання «Metallica». Не погано, що під час приспіву з його вокальною агресією я максимально наслідую Джеймса!»


Nickelback – San Quentin (Official Music Video):