Кірк Гемметт згадує свою дружбу з Джонні Рамоном

Гітарист гурту «Ramones» Джонні Рамон (Johnny Ramone)

Гітарист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Кірк Гемметт (Kirk Hammett) протягом своєї кар’єри зустрівся майже з усіма своїми кумирами, і одним з них був знаменитий гітарист гурту «Ramones» Джонні Рамон (Johnny Ramone) (повне ім’я Джон Вільям Каммінгс (John William Cummings). Він надихнув незліченну кількість гітаристів своєю грою на гітарі і Гемметт згадував, що мав нагоду сказати йому про це.

Кірк Гемметт згадує про свою дружбу з Джонні Рамоном в інтерв’ю з Ріком Беато (Rick Beato) для видання Ultimate Guitar:

«Я робив це з самого дитинства (downpicking), і все через «The Ramones» і «Sex Pistols». Я дуже подружився з Джонні Рамоном… Він був дуже, дуже веселим хлопцем, божевільним, суперечливим персонажем [сміється]. Знову ж таки, він був протилежністю, просто для власної розваги.

Ти щось скажеш, а він миттєво [заперечить]. І він говорив мені: “Кірк, єдина хороша хеві-метал-група – це «Black Sabbath». “Як скажеш, Джонні”. “Усі інші гітаристи. Вони – лайно. Найкращий гітарист – Джиммі Пейдж (Jimmy Page)”. Я такий: “Як скажеш, Джонні».


Гемметт продовжив:

«І, знаєте, я дозволив йому висловити свою думку. А потім я говорив: “Джон, знаєш, ти справив на мене величезний вплив” – я говорив йому це постійно, – а він: “Як я можу вплинути на тебе? Як я можу на тебе вплинути? Я кажу: “Так, як ти вибираєш!”. Це вплинуло на багатьох людей.

А я кажу: “Як ти до цього додумався?”. А він каже: “Я просто порахував. Це єдиний спосіб, яким я міг рахувати, [сміється] за допомогою мазків. Це був єдиний спосіб, яким він міг тримати час! Він рахував час, просто роблячи удари вниз – він практично створив цілий жанр».


Гурт «The Ramones» утворився у 1974 році в місті Квін, штат Нью-Йорк (Queen, New York), і проіснував до 1996 року. Окрім вокаліста Джоуї Рамона (Joey Ramone), гітарист Джонні Рамон був єдиним учасником гурту, який брав участь у всіх їхніх альбомах. Він помер у 2004 році у віці 55 років.