Адвокат Металіки стверджує, що Napster були “по суті злодіями”

Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

Пітер Патерно (Peter Paterno), адвокат вокально-інструментального ансамблю «Metallica» під час суперечливого судового процесу проти Napster у 2000 році, стверджував, що їхні дії були необхідними для того, щоб “встановити основні правила того, чого варта музика”.

Справа почалася після того, як гурт виявив, що радіостанції без дозволу крутили демо-версію їхнього треку «I Disappear». Джерело витоку було відстежено, і файл був знайдений у піринговій файлообмінній мережі Napster разом з усім їхнім каталогом, який також був у вільному доступі.

У позові стверджувалося, що Napster порушив три статті закону: порушення авторських прав, незаконне використання цифрового аудіоінтерфейсу та Закон про боротьбу з рекетирськими та корумпованими організаціями (RICO). Зрештою, Napster оголосив про банкрутство і був ліквідований у 2002 році.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Variety Патерно зазначив, що судовий позов Металіки був у кінцевому рахунку “справедливим”.

Пітер Патерно сказав:

«Тому що вони, по суті, були злодіями! Це не популярна думка. Популярна думка зараз – це свого роду ревізіоністська історія, що ми не повинні були судитися з Napster, ми повинні були домовитися з ними – ну, ні, з ними не було про що домовлятися. Ви могли б укласти угоду. Про що б ви домовилися?»

Патерно продовжував:

«Люди отримували музику безкоштовно. Це було дійсно необхідно для того, щоб встановити основні правила того, чого варта музика. Ці фанати не є фанатами – фанати платять за музику і цінують її. Як сказав Дре, коли ми розповіли йому про Napster: “Я працюю в лабораторії 24 години на добу 7 днів на тиждень, а ці хлопці просто крадуть її? Та пішли вони”».

За словами Патерно, поява таких файлообмінників, як Napster, призвела до значного падіння доходів музичної індустрії.

«Ми пройшли шлях від бізнесу, який приносив тридцять мільярдів доларів на рік, до третини цієї суми за три-чотири роки. Творчість людей не винагороджувалася. Я ніколи з цим не погоджувався».

 

Metallica – I Disappear (Official Music Video):