Роберт Трухільйо про свою родину: «Усі грають на інструментах, усі займаються мистецтвом»

Басист гурту «Metallica» Роберт Трухільйо з родиною

У новому інтерв’ю для подкасту «Everblack» басист вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Роберт Трухільйо розповів про те, як це було – бачити, як його 19-річний син Тай (Tye Trujillo) грає разом із «Suicidal Tendencies». Враховуючи той факт, що Роберт на початку своєї кар’єри записувався і гастролював з гуртом Майка М’юїра (Mike Muir) [засновник та вокаліст гурту «Suicidal Tendencies»].

На питання, чи давав він Таю якісь поради або показував йому якісь трюки, коли молодший Трухільйо вперше потрапив на концерт у складі «Suicidal Tendencies», Роберт відповів:

«Це було кумедно, тому що було кілька пісень з альбому «Lights… Camera… Revolution!», де він поставив мені кілька запитань. Взагалі він не задає занадто багато питань. Він сам собі гравець. Він грає на гітарі. Він пише власні пісні. Він дуже добре володіє медіатором, так само як і пальцями. Я іноді граю медіатором, але я не такий сильний, як він. Тож зараз він дуже самодостатній і як автор, і як виконавець. Він грає у двох або трьох групах і, очевидно, активно гастролює з «Suicidal Tendencies».


Роберт розповів про те, як його син Тай Трухільйо (Tye Trujillo) потрапив до складу гурту «Suicidal Tendencies»:

«Як це сталося, якщо повернутися назад – коли йому було, здається, 16 або близько того, і [Роберто] ‘Ra’ Діаз (Roberto ‘Ra’ Díaz), який грав на бас-гітарі [у «Suicidal Tendencies»] в той час, мав проблеми з візою в Чилі. І цей концерт, який вони давали в Лос-Анджелесі, припав приблизно на той же час. Тож Майк звернувся до Тая, знаючи, на що той здатен. А ще до цього, за кілька років до цього, Тай відіграв повноцінний тур з гуртом «Korn». Він замінив Філді (Fieldy) в турі у Південній Америці, і йому тоді було 12 років. Тому він знав, що може довіряти Таю.

Це був перший досвід роботи Тая з «Suicidal Tendencies». І це було щось на кшталт Дейва Ломбардо (Dave Lombardo) на барабанах, Діна [Плезантса] (Dean Pleasants) на гітарі і Майка. І я пам’ятаю, як Тай піднявся на барабанну стійку, щоб зіграти з Дейвом, а потім, коли він зістрибнув, саме тоді, коли його ноги торкнулися землі, Майк М’юїр якраз розвернувся і збив його. Випадково, але це було схоже на прийом з регбі. І Майк увійшов у такий божевільний стан, і він збив його з ніг, а я такий: “Ласкаво просимо до ST”. Він був – як би це сказати? – посвячений, так би мовити. І з тих пір він з ними майже весь час. У той же час у нього є свої гурти «OTTTO» і «Feed The Beast». Так що він постійно грає музику».


Роберт також розповів, що вони з Таєм Трухільйо не єдині музиканти в їхній родині.

«У нашому домі завжди панує творча атмосфера»,

– пояснив басист Металіки.

«Моя дружина активно займається музикою, і у неї більше проектів, ніж я можу собі уявити. Вона займається різноманітними оригінальними музичними проектами, але також займається мистецтвом і модою. Моя донька грає на барабанах. Вона займається від трьох до п’яти годин на день. І в нашій родині все так і відбувається. Усі грають на інструментах, усі займаються мистецтвом, музикою, грають на піаніно, що завгодно. Тому, гадаю, коли ви проїжджаєте повз наш будинок у каньйоні [Топанга] (Topanga Canyon) і чуєте все це, ви, напевно, думаєте, що це божевільня».Роберт Трухільйо досі підтримує зв’язок з гуртом «Suicidal Tendencies». Наприклад він відіграв на бас-гітарі повний концерт з колективом Майка М’юїра 26 жовтня 2023 року у House Of Vans у Мехіко. Учасники «Suicidal Tendencies» запросили Роберта зіграти на концерті після того, як Тай не зміг взяти участь у шоу через зайнятість у своєму іншому гурті «OTTTO».

Також Роберт приєднався до своїх колишніх колег по гурту на сцені 9 вересня 2023 року на стадіоні State Farm у Глендейлі, штат Арізона (Glendale, Arizona), щоб виконати пісню «I Saw Your Mommy…». А гурт «Suicidal Tendencies» в свою чергу виступив на розігріві на тому самому стадіоні на перенесеному другому концерті Металіки в Арізоні.

Вперше Трухільйо був запрошений приєднатися до «Suicidal Tendencies» для участі у європейському турне у 1989 році на розігріві у трешерів зі східного узбережжя гурту «Anthrax». У складі «Suicidal Tendencies» Роберт Трухільйо приймав участь у запису декількох з найуспішніших альбомів гурту: «Lights… Camera… Revolution!» (1990), «The Art Of Rebellion» (1992) і «Still Cyco After All These Years» (1993). Під час роботи Трухільйо в «Suicidal Tendencies», Майк М’юїр почув деякі домашні демо Роберта, і вони почали співпрацювати над більш фанковим і прогресивним звучанням під назвою «Infectious Grooves». Вони випустили кілька альбомів, таких як «The Plague That Makes Your Booty Move…» (1991), «Sarsippius’ Ark» (1993) та «Groove Family Cyco» (1994).

До складу гурту «Metallica» Роберт Трухільйо був обраний у 2003 році.