Джейсон Ньюстед покинув гурт «Echobrain»

Джейсон Ньюстед (Jason Newsted), колишній басист вокально-інструментального ансамблю «Metallica», який ще нещодавно запевняв увесь світ у тому, як йому добре в його нинішньому гурті «Echobrain», залишив команду і одразу ж його замінили басистом гурту «De’briah» Адамом Донкіном (Adam Donkin).

«Ну що, я думаю, що нормально вимостив хлопцям дорогу, тепер вони самі повинні нею йти. Я знаю, що ніколи не поверну назад ті гроші, які я вклав у цю справу, але мені все одно дуже добре!»,

– заявив Джейсон.

Також Ньюстед додав, що тріо продовжуватиме випускати альбоми на його лейблі Chophouse Records.

Крім того, Джейсон прокоментував чутки, що одразу ж виникли, про його можливе повернення до лав «Metallica».

«Півроку тому я, здається, говорив вам про те, що все OK і ймовірність мого повернення досить велика»,

– заявив Ньюстед.

«Зараз же я просто не зацікавлений у цьому. Якщо Джеймс (Гетфілд, вокаліст Металіки) зателефонує мені і скаже, що їм справді потрібна моя допомога в написанні пісень, причому зробить він це саме так, без усяких адвокатів і менеджментів, то я подумаю над його пропозицією. Але тільки якщо ВІН зателефонує мені».

Також Джейсон зізнався, що знову почав слухати старі речі Metallica і його улюбленим альбомом є «Ride the Lightning», записаний, до речі, ще до приходу Ньюстеда до гурту.

«Це був величезний стрибок у розвитку, зроблений за короткий проміжок часу. Саме тоді хлопці усвідомили, що вони ті, з ким рахуватимуться. А Кліфф (Бертон, колишній басист Металіки) писав такі приголомшливі речі, які не підвладні часу».

Не забув Ньюстед і про давній конфлікт «Metallica» з відомим Napster’ом:

«Я не проти, щоб мою музику поширювали безкоштовно. Я роздав понад дві тисячі дисків «Echobrain», але що стосується Металіки, то це їхнє мистецтво, і тільки вони можуть вирішувати, що з ним робити. Але невже ви думаєте, що хто-небудь, будь-який художник або фотограф дасть вам безкоштовно свою роботу, щоб ви могли наробити з неї копій, а потім продавати? Та ніколи в житті! Ви знаєте, що ми ніколи не брали грошей у лейбла, а все фінансували самі – кожен альбом, кожен кліп, все! Тому ми тоді так розлютилися. Більшість музикантів успішно обкрадають свій лейбл, які й так отримують надприбутки. А знаєте чому? Тому що далеко не всі можуть заробити музикою хоча б на прожиток. Навіть ті, які по MTV виглядають такими успішними. Повірте мені, все не так просто!

Ви, мабуть, думаєте, що у нас занадто багато грошей? Так, їх справді багато, але щоб їх заробити, нам доводилося гарувати як проклятим. Працювати більше і важче, ніж 97% гуртів, які коли-небудь існували. Вам не здається, що ми заслужили на те, щоб нам платили за це? Я вам скажу – тільки за це і треба платити!»


Колишній басист гурту «Metallica» Джейсон Ньюстед (Jason Newsted)