Джеймс Гетфілд: «Пісня «Lux Æterna» була дійсно легка для написання і виконання, дуже схожа на початок 80-х для нас»

Гурт «Metallica»

У розмові із кореспондентами радіостанції «ALT 105.1» фронтмен вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Джеймс Гетфілд (James Hetfield) поділився деякими подробицями про перший сингл «Lux Æterna», а також про новий альбом «72 Seasons», який заплановано до виходу 14 квітня 2023 року.

Джеймс розповідає:

«Пісня «Lux Æterna» – це оптимістична, швидка і радісна пісня, я б сказав… дуже характерна для нової хвилі британського [важкого] металу (New Wave Of British [Heavy] Metal) (NWOBHM), з рифами, що нагадують про 80-ті. Це просто весело і змушує мене рухатися. Було весело знімати відео, весело записувати пісню, яка вийшла дуже легкою, її було дуже легко писати і виконувати, як я вже говорив, вона дуже нагадує нам початок вісімдесятих».

 

«Назва «72 сезони» з’явилася на основі книги, яку я читав про дитинство, в основному й на основі того, як я пережив дитинство, ставши дорослим. «72 сезони» – це, по суті, перші 18 років твого життя. Як ви розвиваєтесь, ростете, дозріваєте і розвиваєте свої власні ідеї та ідентичність себе після цих перших 72 сезонів? Деякі речі є складнішими, ніж інші… Ви знаєте, деякі речі ви не можете не бачити, і вони залишаються з вами до кінця вашого життя, а інші речі ви можете перемотати назад і зробити нову стрічку, розумієте, у вашому житті. Тому для мене справді цікавим є те, як ти можеш вирішувати ці ситуації, ставши дорослим і зрілим».

 

«У моєму житті і в нашій кар’єрі, і в тому, що з нами відбувалося, було багато темряви, але завжди є відчуття надії, завжди є світло, яке є в цій темряві, а без темряви немає світла, і можливість зосередитися трохи більше на світлі в житті замість того, щоб думати про те, як це було раніше і як це жахливо. У житті відбувається багато хороших речей, і зосередження на цьому допомагає збалансувати моє життя. І в цьому немає якогось одного значення, знаєте, у кожного є якесь відчуття надії або світла в житті, і, очевидно, музика – це моє. І в пісні йдеться саме про те, що люди збираються на концертах і можуть бачити радість, життя і любов, яка приходить з музики, і сім’ю, і спорідненість, і просто відчуття піднесення».