Ларс Ульріх про введення гурту «Deep Purple» до Зали слави рок-н-ролу

Барабанщик гурту «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich)

Барабанщик вокально-інструментального ансамблю «Metallica» Ларс Ульріх (Lars Ulrich) давно нарікає на відсутність гурту «Deep Purple» у Залі слави рок-н-ролу (Rock & Roll Hall of Fame). В інтерв’ю 2014 року для видання «Rolling Stone» у Ларса запитували, хто, на його думку, повинен удостоїтися цієї почесті. Ульріх чотири рази з комічним акцентом вимовив «Deep Purple». Тепер, коли гурт, нарешті, потрапить до Зали слави рок-н-ролу – а сам Ульріх виголосить урочисту промову на заході 8 квітня – його радості немає меж.

«Не секрет, що я досить голосно висловлювався про вплив «Deep Purple»… ймовірно, вони були основою мого музичного скелета відтоді, як я вперше почув їх у 9-річному віці»,

– розповідає Ларс у новому інтерв’ю для видання Radio.com. –

«Гадаю, тільки ледачий не чув моїх слів про те, що “їхнє введення в Зал слави рок-н-ролу давно назрівало”… і тепер вони тут: Алілуя!».


Учасники гурту Металіка висловили свою повагу гурту «Deep Purple», записавши пісню «When a Blind Man Cries» з альбому «Machine Head» для триб’ют-компіляції «Re-Machined: A Tribute to Deep Purple’s Machine Head» у 2012 році. Вони також вшанували гурт Rainbow (гурт гітариста Річі Блекмора після його відходу з «Deep Purple») дев’ятихвилинним попурі в рамках збірки «Ronnie James Dio: This Is Your Life» у 2014 році.

В іншій частині інтерв’ю для Radio.com барабанщик Металіки згадує про популярність і славу гурту «Deep Purple» в Данії, де він виріс, а також нахвалює їхню живу енергію.

«Deep Purple» мали неймовірну живу силу».

– продовжує Ларс Ульріх.

«Вони були відомі за свою технічну майстерність, тому кожна ніч відрізнялася від попередньої або наступної…

Річі Блекмор, соло-гітарист – легендарно імпульсивний і непередбачуваний – постійно відводив гурт у різних напрямках. Між музикантами постійно відбувалися цікаві взаємодії. Інший раз вони практично йшли в джазову область. Це абсолютно унікальна річ.

[Led] Zeppelin у своїй основі були більш блюзовими, а [Black] Sabbath грали швидше важкий блюз. «Deep Purple» ішли трохи іншою дорогою. На їхньому боці була технічна дієвість, просто безпрецедентна для того часу».


Церемонія введення в Зал слави рок-н-ролу відбуватиметься 8 квітня 2016 року в «Барклайс-центр» (Barclays Center), у Брукліні, Нью-Йорк. Крім вищезгаданих «Deep Purple», до Зали слави рок-н-ролу будуть введені гурти «Chicago», «Cheap Trick», «N.W.A» і Стів Міллер (Steve Miller). Трансляція відбудеться на каналі на HBO дещо пізніше.